Vandal vyčíňal na cintoríne

  • Spravodajstvo
  • 12. októbra 2011, 11:11
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Dnes ráno pracovníci Pietnych služieb mesta Piešťany zažili šok. V zadnej časti cintorína na Bratislavskej ulici vyčíňal vandal. Na mušku si zobral sadeničky malých stromčekov.

Stromčeky vzal aj nevzal. Niektoré z nich vytrhnuté z koreňov zostali ležať na tráve. "Výtržník vnikol na cintorín pravdepodobne v ranných hodinách, pretože zostali po ňom čerstvé blatové stupaje na chodníku. Stromčeky ukradol asi z desiatich hrobov ale aj z miest popri chodníku a v oddychovej zóne. Sadeničky vytrhával necitlivo, nepredpokladám, že ich chcel doma zasadiť," povedala nám manažérka pietnych služieb Eliška Gocká. Prípad riešila aj mestská polícia, ktorá zisťovala, ako sa výtržník na uzatvorený cintorín dostal.

Polícia zistila, že na zadnej bránke cintorína bol poškodený zámok. Vandal sa však do týchto miest mohol dostať aj cez "precvikaný" plot.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján