Čo sa dočítate v PT 41?

  • Spravodajstvo
  • 10. októbra 2011, 17:09
  • Autor:red

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa sa dozviete aj o vyhrocujúcej sa situácii okolo výpovedí lekárov v piešťanskej nemocnici, o „husej koži“, ktorá naskakovala ľuďom pri pohľade na trúbiace taxíky a o farme v Šterusoch, kde chovajú hovädzí dobytok, ktorá patrí k špičke v celej Európe.

Rozpory vo výpovediach lekárov nemocnice pretrvávajúDo emotívne vyhrocujúceho sa sporu lekárov s ministerstvom zdravotníctva sa dostala aj Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. K 1. októbru tu podalo výpoveď dvadsaťštyri doktorov, pričom v zariadení ich pracuje zhruba šesťdesiat.

"Ja som sa vyjadril správnej rade, ktorá je najvyšším orgánom tejto nemocnice. Doktor Suchánek je tiež jej členom, pretože dostal dôveru zamestnancov. Nebudem to ďalej komentovať," vyjadril sa riaditeľ nemocnice Róbert Mamrilla. Jeho oponent Alan Suchánek sa k sporu nevyjadruje. Čo sa podarilo zistiť redaktorom Piešťanského týždňa k otázke výpovedí lekárov v piešťanskej nemocnici sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka.

Lúčili sa s tragicky zosnulým kolegomPiešťanskí taxikári sa minulý štvrtok po tretej popoludní lúčili so svojim mladým kolegom Daliborom P. (29) z Piešťan, ktorý tragicky zahynul v noci z nedele na pondelok. "Bol to vynikajúci človek, dobrý kolega, ochotný, pracovitný. Nemôžem uveriť, že už nie je medzi nami," povedal nám Jozef Obst, majiteľ taxikárskej spoločnosti, v ktorej Dalibor pracoval.

Na Chovateľskom dni v Šterusoch boli najúspešnejší domáci"Toto družstvo patrí medzi špičkové nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. V Kočíne investovali do živočíšnej výroby a majú tu technológiu a komponenty od špičkových európskych firiem. "Stará" Európa nás potrebovala na odbyt svojich výrobkov, no nie ako konkurentov. Kým ich štát dotuje, u nás sa stretávame s nezáujmom štátu o podporu," povedal Ján Tabaček, riaditeľ výrobného úseku.

Aktuálne vydanie Piešťanského týždňa nájdete v predaji na pultoch stánkov a vybraných obchodov, stiahnuť si ho môžete aj v elektronickej podobe tu.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela