Mladí umelci obsadili Dom umenia

  • Spravodajstvo
  • 8. októbra 2011, 08:35
  • Autor:red/video:ar

PIEŠŤANY – Dom umenia sa po roku opäť zaplnil najrôznejšími umeleckými dielami autorov z niekoľkých krajín sveta. Včera večer sa tu otvorili brány ďalšieho ročníka výstavy mladých výtvarníkov, fotografov, či návrhárov – Young art show. Pod strechu piešťanského kultúrneho stánku sa tentoraz pomestili diela až 93 mladých umelcov.

Počas Young art show je už tradíciou, že umelecké diela nájdete v Dome umenia, a to naozaj všade. Či už sú to návrhy šiat na figurínach, nespočetne veľa fotografií, či obrazov. Pozornejší si určite všimli napríklad svietiacu inštaláciu pod schodiskom, ale tiež popísané toaletné papiere. 
Včerajšie otvorenie moderoval, tak ako po iné roky, organizátor výstavy Martin Ševčovič. Sekundovali mu riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová a známa tvár z televíznej obrazovky Nora Beňačková. Tá na pódiu symbolicky, ako sa na Piešťany po návšteve kúpeľov patrí, "zlomila" svoju paličku.
Diváci v sále si následne mohli vypočuť niekoľko skladieb od rappera Vladisa a pozrieť si módnu prehliadku niekoľkých mladých autoriek šiat. Potom si, nielen páni, prišli na svoje pri vystúpení dvoch slečien, ktoré tancovali pri tyči.
((myvideo:1))
Výstavu Young art show si budete môcť prísť do Domu umenia pozrieť ešte do konca októbra. Za tento čas určite máte možnosť pozornejšie si všimnúť každé z diel mladých umelcov z desiatich krajín sveta.
((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda