Trnavský samosprávny kraj má svoju znelku

  • Spravodajstvo
  • 6. októbra 2011, 13:44
  • Autor:sita/red

TRNAVA – Krajskí poslanci dnes schválili všeobecne záväzné nariadenie. Podľa neho sa Deň Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) bude každoročne konať v prvý októbrový štvrtok v organizáciách zriadených krajskou samosprávou. Popri erbe, vlajke, pečati, zástave, štadarde a insígniách predsedu sa ďalším symbolom TTSK stala znelka v podobe hudobného motívu piesne Gejzu Dusíka Rodný môj kraj.

V Deň TTSK budú mať zariadenia sociálnych služieb a školy v pôsobnosti kraja otvorené dvere pre verejnosť. Kultúrne inštitúcie budú organizovať vernisáže a výstavy, na ktoré bude bezplatný vstup. Kraj chce týmto spôsobom predstaviť a priblížiť svoju prácu občanom.

Krajskí poslanci schválili aj ďalší symbol Trnavského samosprávneho kraja, ktorým sa popri erbe, vlajke, pečati, zástave, štandarde a insígniách predsedu stala znelka. Tvorí ju hudobný motív prvej slohy piesne Gejzu Dusíka Rodný môj kraj. Znelka sa má používať pri oficiálnych podujatiach samosprávy, pamätných dňoch, výročiach a pri významných príležitostiach.

Dnešné slávnostné zasadnutie krajského parlamentu sa konalo pri príležitosti 10. výročia od vzniku samosprávnych krajov. Oživil ho spev piesne Rodný môj kraj v interpretácii sólistu Opery SND Daniela Čapkoviča.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda