Obsah kabelky prezradí, aká ste žena

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 6. októbra 2011, 12:04
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – V stredu večer sa v Mestskej knižnici v Piešťanoch predstavilo bratislavské divadlo TUŠ v inscenácii Žena cez palubu. Ako napovedá názov, ústrednou témou hry je žena, konkrétne tri mladé dámy v dospievajúcom veku, ktoré zápasia s každodennými problémami všetkých žien.

Aký je ideálny manžel? Čo je manželstvo? Dať prednosť kariére alebo materstvu? To je len pár otázok, na ktoré hľadá odpoveď každá žena. Tvorcovia inscenácie Žena cez palubu sa cez optiku troch ženských postáv pozreli na túto problematiku s humorom, iróniou i kritikou. Niečo iné rieši študentka Ľuba, manažérka Paťa a nádejná herečka Klaudia. V ženských priestoroch, v ženských situáciách, no hlavne v ženských rozhovoroch dajú divákovi možnosť nahliadnuť do svojho tajného sveta, hlavy i duše. Splnia sa im sny?

Inscenácia Žena cez palubu vznikla v roku 2009. Bola nominovaná na cenu Dosky v kategórii Objav sezóny 2008/2009. "Štandardne ju hrávame na domácej scéne v Bratislave v Štúdiu 12, ale cestujeme po celom Slovensku i Čechách. Literárna predloha bola preložená aj do češtiny, takže budúci rok ju budú hrať v ostravskom divadle Silesia. Piešťany máme veľmi radi, cez víkend sme si tu boli oddýchnuť ako kúpeľní hostia a dnes sa predstavujeme ako umelecký súbor," prezradila režisérka Adriana Totiková.

O hre, predlohe i ženských postavách nám porozprávala v nasledujúcom videu.
 
((myvideo:1))

Inscenácia ponúka aj odpovede na otázku, ako si rôzne a predsa podobné ženy predstavujú ideálneho manžela. Či ako podľa obsahu kabelky zistiť, aký typ ženy ste.
((myvideo:2))

((myvideo:3))

Žena cez palubu

Réžia: Adriana Totiková
Dramaturgia a hudba: Michal Baláž
Hrali: Barbora Palíková, Anna Čitbajová, Kristína Sviteková

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika