Podhoranka oslávi 35 narodeniny

  • Spravodajstvo / Región
  • 5. októbra 2011, 09:55
  • Autor:(vd)

PIEŠŤANY – Folklórna spevácka skupina Podhoranka z Kočína – Lančára oslávi už v túto sobotu v kultúrnom dome v Kočíne svoje 35. narodeniny.

Počas týchto rokov Podhoranka rozdáva radosť, veselosť a dobrú náladu. Na narodeninovú oslavu sa určite tešia nielen jej speváci a speváčky, ale aj dvorní hudobníci z Vavrineckej trojky či piešťanská folklórna skupina Povoja a ďalší priatelia. Výnimočné chvíle zažijú s Kočínčanmi aj ich družobní menovci – predstavitelia českej obce Kočín.

Spevácka skupina Podhoranka má 26 členov. Každoročne pripravuje minimálne 15 až 20 vystúpení v celom regióne. Podhoranka má vo svojom programe niekoľko výborných pásiem ako Pod šable, Stavanie mája, s ktorým vystupovali na pešej zóne v Piešťanoch, Zimné večery a Vianočné pásmo, ktorými potešili dôchodcov v Hubine a inde. Pred desiatimi rokmi pri príležitosti osláv 25. výročia svojho vzniku natočili cédečko s 24 piesňami. V tom istom roku účinkovali v kultúrnom programe na Majstrovstvách Slovenska v orbe v Ostrove. Stáva sa tradíciou, že Piešťanský týždeň si do Kočína  Lančára odskočí, aby si podskočil na vynikajúcom pásme i zábave pri pochovávaní basy. Tentoraz vám prinesieme reportáž zo sobotnej oslavy.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich