Martin Vlachynský: Písať fantastiku, mi vyhovuje

  • Kultúra a spoločnosť
  • 5. októbra 2011, 16:15
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Písať začal podľa vlastných slov pomerne neskoro, až na vysokej škole. Doteraz zvíťazil so svojimi poviedkami vo viacerých literárnych súťažiach. V týchto dňoch bojuje s poviedkou Cesta do neba o víťazstvo vo finále literárnej Ceny Fantázie. Predstavujeme vám Piešťanca Martina Vlachynského (27).

"Spočiatku som uverejňoval poviedky výlučne na internetových fórach. V roku 2007 som zvíťazil v poviedke Istroconu a o rok víťazstvo zopakoval. V tom istom roku som sa prvýkrát dostal aj do finále Ceny Fantázie a zvíťazil v študentskej eseji Konzervatívneho inštitútu," prezradil Martin Vlachynský. Poviedka z finále Ceny Fantázie 2007 v týchto dňoch vychádza v antológii Farby Strachu.

V spisovateľskom úsilí načas ustrnul. Až v tomto roku sa opäť rozhodol zabojovať s poviedkou Cesta do neba v súťaži Cena Fantázie 2011. Spomedzi 121 poviedok od 105 autorov vybrala porota zložená z publicistov, moderátorov i autorov Vlachynského poviedku do finálovej päťky. "Poviedka Cesta do Neba vznikla spontánne a narýchlo, kedže som sa spamätal pár dní pred uzávierkou. Myšlienka večnej existencie vedomia vo virtuálnom priestore ma neustále pokúša a verím, že v našom stále viac elektronizovanom svete aj mnohých iných," priblížil Martin Vlachynský ideu poviedky, s ktorou sa uchádza o priazeň čitateľov. Práve tí totiž môžu rozhodnúť o víťazstve. (viac na www.fantazia.sk)

"Písať fantastiku mi momentálne vyhovuje a budem sa jej držať aj do budúcna, hoci ako čitateľ zďaleka nie som vyhranený a dokážu ma zaujať spisovatelia od Conrada, cez Vonneguta, až po Palahniuka," prezradil mladý spisovateľ z Piešťan, ktorý chce opustiť literárne súťaže a skúsiť naostro, či má talent.
0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko