Jediným klikom zachránite piešťanské sochy

  • Spravodajstvo
  • 4. októbra 2011, 11:33
  • Autor:ts/red

PIEŠŤANY – V piešťanskom kúpeľnom parku stoja od roku 1942 štyri plastiky bohov rímskej a gréckej mytológie. Na slovenské pomery ojedinelé kamenné sochy predstavujú Ceres – bohyňu úrody, Flóru – bohyňu jari a kvetov, okrídleného posla bohov Merkura a Palas Athénu – bohyňu múdrosti, stratégie a vojny. Rokmi však dosť schátrali, a tak ich mesto prihlásilo do internetového hlasovania Poklady môjho srdca, ktoré prebieha celý október.

Okrem Piešťan v ňom súťaží o víťazstvo ďalších 8 miest a obcí, medzi inými aj Madunice so sochou Jána Hollého. Tá socha alebo súsošie, ktoré sa umiestni na prvom mieste v počte hlasov, získa od Nadácie VÚB finančnú podporu na opravu. Ak si teda myslíte, že vyhrať by mali práve Piešťany, zapojte sa do online hlasovania aj vy na webovej stránke www.vub.sk/sochy do konca októbra.

Klasicistické sochy v nadživotnej veľkosti vytvoril sochár a riaditeľ viedenskej akadémie Josef Klieber, ktorý je pokladaný za jedného z najvýznamnejších sochárov prvej polovice 19. storočia v Rakúsku. Sochy pôvodne stáli pri kaštieli v Kráľovej pri Senci.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika