Dom smútku na Žilinskej dostáva novú tvár

  • Spravodajstvo
  • 4. októbra 2011, 15:02
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Rekonštrukcia Domu smútku na Žilinskej ceste sa dostáva do poslednej fázy. Po zrealizovaní prístavby, strechy, osadení okien a dverí sa práce presunú do interiéru.

K rekonštrukcii Domu smútku na Žilinskej ceste sa pristúpilo v dôsledku nevyhovujúcich kapacitných a prevádzkových podmienok. "Prvotným záujmom bolo skvalitnenie prostredia poslednej rozlúčky pre pozostalých. Rekonštrukciou sa zvýši úroveň tohto miesta a tiež priestorov pre personál, ktorý zabezpečuje obrady a správu cintorína," uviedla vedúca odboru správy MsÚ v Piešťanoch Eva Pobjecká.

Práce na objekte začali vo februári a podľa plánu by mali byť ukončené do konca novembra. "V súčasnosti je zrealizovaná prístavba, reko strechy, osadené okná a dvere. Ukončujú sa práce na fasáde a vonkajších spevnených plochách. Pokračovať budú v interiéri, kde sa zrealizujú obklady, dlažby, podhľady a kompletáž elektro," dodala E. Pobjecká.

Financovanie rekonštrukcie objektu je zabezpečené z úverových zdrojov mesta. Výška investície je 257 570 eur.

Počas trvania rekonštrukcie rozlúčkové obrady prebiehajú v Kaplnke sv. Jozefa, ktorá sa nachádza v areáli cintorína.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko