Vrbovskí poslanci skoncovali s pitím alkoholu v meste

  • Spravodajstvo / Región
  • 3. októbra 2011, 15:25
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Zákaz pitia alkoholických nápojov na všetkých verejných priestranstvách vo Vrbovom v čase od 6:00 do 24:00 schválili poslanci mestského zastupiteľstva. Zároveň zakázali nalievanie alkoholických nápojov v predajniach potravín.

Podľa primátora Vrbového Jána Jánošku nové nariadenie zakazuje piť alkohol na všetkých verejne prístupných miestach, teda nielen na uliciach. "Platiť bude aj na sídliskách, autobusových zastávkach a ďalších miestach, aj keď problém s pitím alkoholu bol len niekde. Najhoršia situácia bola v okolí synagógy a pri niektorých obchodoch,“ povedal primátor.

V novom nariadení bude aj niekoľko výnimiek. Jednou z nich je povolenie piť alkohol "pol hodinu pred sobášom a pol hodinu po sobáši pred budovou sobášneho miesta“. V tomto prípade ide podľa primátora Jánošku o zachovanie tradície, ktorou je ponúkanie prípitku v okolí miesta sobáša, teda pri kostole alebo pri mestskom úrade. Piť sa bude môcť aj v športovom areáli, ale len pivo a víno, ďalej na jarmokoch a na terasách, ktoré majú povolenie od radnice.

Za porušenie nariadenia hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 6 638 eur, fyzickým osobám do výšky 33 eur. Všeobecne záväzné nariadenie nadobudne účinnosť 18. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela