PFK Piešťany zvíťazil nad Spartakom Bánovce 2:0

• 3. októbra 2011, 10:56
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY – Vyše 400 divákov bolo z hry hráčov PFK sklamaných, pretože tí v sobotu nepodali očakávaný výkon. Hostia od úvodu veľmi dobre bránili a proti ich prehustenej obrane sa piešťanskí útočníci ťažko presadzovali.

Prvú veľkú šancu mali v 8. min hostia, keď po chybe stopérskej dvojice úplne voľný Pekár netrafil bránku. V 17. min mieril domáci Koprda vedľa a priamy kop Sailera z 30 m skončil na spojnici bránky hostí. V 25. min unikol po krídle Vyskoč, no jeho center poslal Šimo hlavou len do brankára. O minútu neskôr sa dostal k lopte opäť Šimo a tentokrát sa nemýlil – 1:0.

Druhý polčas začali lepšie hostia a častejšie sa dostávali na dostrel domácej bránky. Na opačnej strane mieril v 50. min Charizopulos do žrde a následnú strelu Bretschneidera obranca zablokoval. V 53. min kopali Bánovčania po faule Galbu jedenástku, trafili však iba žrď Valovej bránky. V snahe o vyrovnanie otvorili hru a hráči PFK sa častejšie dostávali do šancí. V 65. min si strelu Moravčíka zrazil do vlastnej bránky Malina a bolo 2:0. V 75. min. bol po druhej žltej karte vylúčený Galba, no hostia už presilovku nevyužili.

Zostava PFK: Valo – Bretschneider (57. Kvasnica), Sailer, Bakita, Galba, Charizopulos, Karim, Vyskoč, Šimo (73. Kučera), Koprda, Moravčík.