Kraj ocení sedem osobností

  • Spravodajstvo
  • 3. októbra 2011, 06:36
  • Autor:sita/red

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj pri príležitosti Dňa otvorenej samosprávy ocení sedem osobností, ktoré významným spôsobom prispeli k jeho rozvoju. Ceny im vo štvrtok 6. októbra v Divadle Jána Palárika v Trnave odovzdá župan Tibor Mikuš.

Čestné občianstvo Trnavského samosprávneho kraja získa prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Jozef Minárik, predstavený želivskej kanónie rádu premonštrátov Bronislav Ignác Kramár, rektor Vysokej školy v Sládkovičove Karol Polák a in memoriam zakladateľ Výskumného ústavu zváračského Jozef Čabelka.

Ceny Trnavského samosprávneho kraja dostanú zakladateľ vodného lyžovania v Piešťanoch Ladislav Nemeš, herečka Soňa Valentová a in memoriam spisovateľ a odborník na technológiu zvárania Alojz Gašpar. Trnavský samosprávny kraj oceňuje osobnosti a kolektívy už od roku 2007.

Počas Dňa otvorenej samosprávy vo štvrtok 6. októbra budú mať galérie, múzeá či hvezdáreň v kraji voľný vstup pre všetkých návštevníkov, knižnice budú bezplatne registrovať nových čitateľov. V ďalších rokoch bude prvý októbrový štvrtok Dňom Trnavského samosprávneho kraja. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia, ktoré majú krajskí poslanci schvaľovať na mimoriadnom zastupiteľstve. Okrem toho k symbolom kraja, ktorými sú erb, vlajka a pečať, pribudne aj znelka. Tú bude tvoriť hudobný motív prvej slohy piesne Gejzu Dusíka Rodný môj kraj.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema