Espresso Pod Lipou má už nové múry

  • Spravodajstvo
  • 29. septembra 2011, 11:12
  • Autor:Henrich Harcsa

PIEŠŤANY – Prestavba známeho piešťanského stánku Pod Lipou začala pred vyše mesiacom. V súčasnosti už vyrástli obvodové múry hrubej stavby. Plán otvoriť nové espresso do štyroch mesiacov vyzerá byť reálny. Nová kaviareň by mala celoročne poskytovať služby občerstvenia pre obyvateľov i návštevníkov mesta.

Prestavba už od začiatku postupuje v rýchlom tempe, v súčastnosti už stoja obvodové múry. Zo starej budovy zostal len jeden kamenný múr, ktorý bude súčasťou nového espressa. 

Stánok občerstvenia Pod Lipou niekoľko rokov chátral. Nehnuteľnosť totiž patrila mestu a pozemok pod ňou iným – fyzickým osobám.  Z toho dôvodu, na žiadosť majiteľov pozemku, mestské zastupiteľstvo na aprílovom zasadnutí odpredalo majetok a ďalšie pozemky pri stánku  za 25 800 eur Jurajovi Románekovi a Petrovi Kohútovi.

Nové espresso plánuje počas letnej sezóny s "harmonikovou" presklenou stenou, ktorá sa bude dať roztvoriť. V zimných mesiacoch bude uzatvorená. "Vo vnútri bude niekoľko stolov a časť obvodového múru starého stánku by mala slúžiť ako barový pult, pri ktorom bude tiež sedenie. Okrem skladových priestorov sa tu budú nachádzať aj sociálne zariadenia," uviedla vedúca referátu územnej správy Mestského úradu v Piešťanoch Jana Vitková.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema