Coworking priestor už aj v Piešťanoch

  • Spravodajstvo
  • 28. septembra 2011, 09:59
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Od 19. septembra začalo v Piešťanoch oficiálne fungovať coworkingové centrum, v ktorom zdieľajú spoločné kancelárske priestory profesionáli z rôznych oblastí.

Začínajúci a malí podnikatelia si dnes nemôžu prenajať vlastnú kanceláriu. Zároveň nechcú stratiť kontakt s ľuďmi a taktiež potrebujú priestor, aby mohli prijať svojho klienta a prebrať s ním obchodné záležitosti. Z tohto dôvodu bolo po vzore mnohých už existujúcich centier vytvorené jedno aj v našom meste.

Coworking je relatívne nový pojem, ktorý vznikol v roku 2005 v USA a znamená spoločnú prácu. Doslovný preklad znamená spoluprácu, ale v tomto prípade ide o zdieľanie spoločných kancelárskych priestorov profesionálmi, nezávisle od seba vykonávajúcich svoju vlastnú prácu.

"Piešťanské coworkingové centrum má svoje brány otvorené pre konzultantov, poradcov, právnikov, účtovníkov, freelancerov, tlmočníkov, IT špecialistov a iných odborníkov pracujúcich z domu. Vítaní sú aj biznis cestujúci, ktorí prišli do Piešťan a potrebujú dočasný pracovný priestor. V budúcnosti sa plánuje aj s možnosťou prenájmu služieb právnika či účtovníka. Budú sa tu taktiež pravidelne konať start up campy, to znamená stretnutia ľudí s inovatívnymi nápadmi a myšlienkami," uviedol Jozef Malík z piešťanského coworkingového centra.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika