Čo je zaujímavé na bytovkách v Trebaticiach?

  • Inzercia
  • 28. septembra 2011, 14:13
  • Autor:inz

Bytovky Trebatice sú projektom výstavby bytov do osobného vlastníctva (v blízkosti sa ešte stavajú „nájomné byty“). Ide o dve bytovky s 22 bytmi. Prvý vchod bol dokončený minulý rok a už tam býva 11 spokojných majiteľov. Aktuálne sa dokončuje druhá časť bytového domu.

Projekt Bytovky Trebatice má mnohé zaujímavé a pre obyvateľa užitočné riešenia. Ide o energeticky úsporné byty s riadnym vonkajším zateplením (30 cm tehla + 10 cm Nobasil). K tomu má každý byt k dispozícii vlastný vysokovýkonný kotol na kúrenie a ohrev teplej vody. Každý si tak sám môže regulovať vnútornú teplotu, začiatok "vykurovacej" sezóny a v konečnom dôsledku cenu, ktorú za teplo zaplatí. Vyhne sa tak všetkým negatívam, ktoré sú spojené s centrálnym dodávateľom tepla. Pri tejto kombinácii je priemerná mesačná energetická úspora na byte až 80 eur. Ku každému bytu samozrejme patrí priestranný balkón (nezapočítava sa do vnútornej výmery bytu) a odkladací priestor "pivnica" na prízemí. 
Nezanedbateľnou výhodu, ktorý by ocenili najmä Piešťanci je parkovacie miesto priliehajúce ku každému byt. Kúpu bytu môžete samozrejme prefinancovať hypotékou (tak, ako väčšina súčasných majiteľov). založiť môžete už samotný kupovaný byt. Voľné sú už iba dva byty. 
Nezvyklá nadštandardná výbava v cene bytu
Neštandardnou, ale pritom veľmi zaujímavou, modernou a užitočnou pridanou hodnotou pre majiteľov bytov je sauna umiestnená na prízemí. Sauna je spoločným vlastníctvom bývajúcich 11 rodín v dome. Kompletne vybavená suchá sauna poskytne obyvateľom bytového domu kvalitný relax a oddych priamo v ich bytovom dome. Tento druh výbavy je síce štandardom na západ od našich hraníc, u nás je však stále, aj keď veľmi príjemnou novinkou. Obyvatelia prvého vchodu ju majú už rok v používaní. Skúste sa opýtať na ich skúsenosti.

Viac informácií sa dozviete na slávnostnom otvorení druhého vchodu bytovky v Trebaticiach alebo na www.bytovkytrebatice.sk

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika