Čo je zaujímavé na bytovkách v Trebaticiach?

  • Inzercia
  • 28. septembra 2011, 14:13
  • Autor:inz

Bytovky Trebatice sú projektom výstavby bytov do osobného vlastníctva (v blízkosti sa ešte stavajú „nájomné byty“). Ide o dve bytovky s 22 bytmi. Prvý vchod bol dokončený minulý rok a už tam býva 11 spokojných majiteľov. Aktuálne sa dokončuje druhá časť bytového domu.

Projekt Bytovky Trebatice má mnohé zaujímavé a pre obyvateľa užitočné riešenia. Ide o energeticky úsporné byty s riadnym vonkajším zateplením (30 cm tehla + 10 cm Nobasil). K tomu má každý byt k dispozícii vlastný vysokovýkonný kotol na kúrenie a ohrev teplej vody. Každý si tak sám môže regulovať vnútornú teplotu, začiatok "vykurovacej" sezóny a v konečnom dôsledku cenu, ktorú za teplo zaplatí. Vyhne sa tak všetkým negatívam, ktoré sú spojené s centrálnym dodávateľom tepla. Pri tejto kombinácii je priemerná mesačná energetická úspora na byte až 80 eur. Ku každému bytu samozrejme patrí priestranný balkón (nezapočítava sa do vnútornej výmery bytu) a odkladací priestor "pivnica" na prízemí. 
Nezanedbateľnou výhodu, ktorý by ocenili najmä Piešťanci je parkovacie miesto priliehajúce ku každému byt. Kúpu bytu môžete samozrejme prefinancovať hypotékou (tak, ako väčšina súčasných majiteľov). založiť môžete už samotný kupovaný byt. Voľné sú už iba dva byty. 
Nezvyklá nadštandardná výbava v cene bytu
Neštandardnou, ale pritom veľmi zaujímavou, modernou a užitočnou pridanou hodnotou pre majiteľov bytov je sauna umiestnená na prízemí. Sauna je spoločným vlastníctvom bývajúcich 11 rodín v dome. Kompletne vybavená suchá sauna poskytne obyvateľom bytového domu kvalitný relax a oddych priamo v ich bytovom dome. Tento druh výbavy je síce štandardom na západ od našich hraníc, u nás je však stále, aj keď veľmi príjemnou novinkou. Obyvatelia prvého vchodu ju majú už rok v používaní. Skúste sa opýtať na ich skúsenosti.

Viac informácií sa dozviete na slávnostnom otvorení druhého vchodu bytovky v Trebaticiach alebo na www.bytovkytrebatice.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 22. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom porozumenia koktavosti a Svetovým dňom misií. Meniny má Sergej.
  • 22.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.
  • 22.10.2019, 00:02
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Šport / Blogy
utorok, 22. október 2019
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia