Bývalú školu nepredajú, radšej ju zbúrajú

  • Spravodajstvo
  • 28. septembra 2011, 11:03
  • Autor:sita/ip

PIEŠŤANY – Budovu bývalej základnej školy na sídlisku Adam Trajan mesto Piešťany nepredá pod cenu, radšej ju dá zbúrať. Inzerátom bude hľadať firmu, ktorá by za búranie nechcela žiadne peniaze, ale stačil by jej materiál zo stavby. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva.

O budovu bývalej školy na základe nových podmienok verejnej obchodnej súťaže prejavil záujem iba jeden investor. Jozef Monka z Kežmarku ponúkol za budovu sumu 33-tisíc eur. Všeobecná hodnota nehnuteľnosti a pozemkov podľa posudku je však 1 380 000 eur. Tento návrh poslanci neschválili a ďalej zrušili aj verejnú obchodnú súťaž.

Už sedem rokov nevyužívanú školskú budovu radnica pôvodne plánovala zmeniť na zariadenie sociálnych služieb, na projekt však nezískala peniaze z eurofondov. Bývalá škola postupne chátra, samosprávu stojí nemalé peniaze jej stráženie. Pozemok si chcú ponechať v rezerve na prípadné riešenie parkovania na sídlisku alebo na športoviská. Podľa znaleckého posudku majú pozemky hodnotu približne 630 tisíc eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika