Rybáriková prehrala v Číne až vo finále

  • Šport / Tenis
  • 26. septembra 2011, 15:31
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – V minulom týždni sa tenistom TK Kúpele Piešťany na profesionálnych turnajoch darilo. Magdaléna Rybáriková sa prebojovala na podujatí hlavného okruhu WTA Tour v čínskom Kuang-čou až do finále a Lukáš Lacko challengerový turnaj mužov v tureckom Izmire dokonca vyhral.

Oveľa väčšiu hodnotu však má výsledok Rybárikovej, ktorá hrala na 220-tisícovom turnaji Wanlima Guangzhou Open, pretože za postup do finále si pripísala do svetového rebríčka 200 bodov. Pre Magdalénu to bolo jej tretie finále na hlavnom ženskom okruhu. Kým predchádzajúce dva – v roku 2009 v anglickom Birminghame a v tomto roku v americkom Memphise vyhrala, v Kuang-čou skončila svoju púť vo finále.
Pre Rybárikovú to bol iba druhý turnaj po zranení vo Wimbledone, preto je jej finálová účasť o to cennejšia. Na ceste do finále postupne vyradila Američanku Craybasovú 6:4, 4:6, 6:2, Francúzku Rezaiovú 6:4, 6:1, vo štvrťfinále si poradila s obhajkyňou vlaňajšieho prvenstva, Bratislavčankou s austrálskym pasom Jarmilou Gajdošovou, 6:4, 6:3 a v semifinále zdolala domácu Čengovú 7:5, 6:3. V tomto zápase viedla piešťanská hráčka v prvom sete pri podaní súperky 5:4 a 45:15. Číňanka si napokon podanie po viacerých zhodách udržala, no v dvanástej hre Rybáriková jej odpor zlomila a set dotiahla do víťazného konca. Druhý bol už v jej réžii a bez problémov postúpila do finále. V ňom bola vo výhode jej súperka Scheepersová z Juhoafrickej republiky, ktorá mala po vyradení najvyššie nasadenej Rusky Kirilenkovej viac času na oddych. Finálový zápas sa totiž hral už predpoludním a Rybáriková ho prehrala 2:6, 2:6.

Lukáš Lacko sa po absencii v daviscupovom stretnutí proti Ukrajine predstavil na challengerovom turnaji Turk Telecom Cup v tureckom Izmire, dotovanom 64-tisíc eurami. Na jeho obľúbenom tvrdom povrchu ako nasadená päťka postupne zdolal Rusa Ledovskicha 5:7, 6:3, 7:5, Čecha Mertla 6:2, 6:3 a Francúza Brezaca 6:1, 6:3. V semifinále si poradil s Belgičanom Darcisom, nad ktorým vyhral dvakrát 6:2 a vo finále sa stretol s domácim Ilhanom, s ktorým naposledy prehral vo finále kvalifikácie na US Open. Tentoraz ho zdolal 6:2, 6:3 a za prvenstvo mu do rebríčka ATP pribudlo 90 bodov. Lacko sa predstavil v Izmire aj vo štvorhre, no spolu s Čechom Mertlom prehrali už v prvom kole s írsko-egyptskou dvojicou Mc Gee, Safwat 6:2, 4:6, 6:10.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota