Kniha týždňa: Simona Monyová – Život a smrť

  • Kultúra a spoločnosť
  • 26. septembra 2011, 09:13
  • Autor:mg

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň odporúčame knihu Simona Monyová – Život a smrt od Richarda Sachera.

Autor knihy Richard Sacher bol blízkym kolegom a priateľom najpredávanejšej českej spisovateľky Simony Monyovej, ktorá  tragicky zahynula začiatkom augusta roku 2011. Verejnosť a médiá šokoval tým, keď zverejnil sms, v ktorých sa mu zverila, že bola manželom dlhodobo „psychicky a fyzicky týraná“. Z vraždy Simony Monyovej je podozrivý práve jej manžel Boris Ingr.

Simona Monyová pôsobila na verejnosti sebavedome. Čo však dusila v sebe? Čo tajila? Odpovede na tieto otázky nám odkrýva Sacherova kniha. Autor v nej popisuje spisovateľkinu osobnosť, ich priateľstvo a spoluprácu. V knihe sú publikované výroky, v ktorých Monyová úprimne odhaľuje svoju povahu, názory, vzťah k rodine, práci, mužom, sexu… Nájdeme tu ukážky z bibliografie Simony  Monyovej a tiež recenzie. Kniha je doplnená niekoľkými unikátnymi fotografiami.

Po smrti Monyovej sa predaj kníh spisovateľky niekoľkokrát zdvihol."Výťažkom z predaja knihy hodlám podporiť osvetu zameranú na boj proti domácemu násiliu,“ uviedol Richard Sacher.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve BeneLibri, Winterova 31(bývalý Mliečny bar), Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda