Pre kraj sú vlastní cestári drahí, chce lacnejších

  • Spravodajstvo
  • 16. septembra 2011, 13:59
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zvažuje presun starostlivosti o cesty na externého dodávateľa. Jeho rozpočtová organizácia Správa a údržba ciest TTSK by mala robiť len zákonom stanovené činnosti, samotnú údržbu ciest by zabezpečoval dodávateľ. Vyplýva to z materiálu o príprave reštrukturalizácie Správy a údržby ciest TTSK.

"Sme presvedčení, že sa to dá robiť lacnejšie, ak využijeme kapacity, ktoré sú v rámci celého kraja u podnikateľov, ktorí sa zaoberajú stavebnými činnosťami,“ zdôvodnil zámer predseda TTSK Tibor Mikuš. Zriadil pracovnú komisiu, ktorá má určiť činnosti robené dodávateľsky a podmienky verejnej súťaže na výber dodávateľa služieb. Základný proces prípravy reštrukturalizácie cestárskej organizácie by mal byť hotový do konca tohto roku.

Správa a údržbe ciest Trnavského samosprávneho kraja sa stará o 1 591 kilometrov ciest II. a III. triedy vo vlastníctve kraja. Okrem toho zabezpečuje na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest údržbu 267 kilometrov ciest I. triedy. Organizácia má momentálne 310 zamestnancov.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela