Piešťanskí veslári na ME len v B-finále

  • Veslovanie / Šport
  • 16. septembra 2011, 14:17
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/PLOVDIV – V nedeľu sa skončili v bulharskom Plovdive majstrovstvá Európy vo veslovaní. Na poslednom podujatí medzinárodnej sezóny štartovali aj dvaja veslári Sĺňavy Piešťany. Medzi mužmi sa okrem Lukáša Babača predstavil aj junior Richard Vančo. Obaja skončili v B-finále.

Babač dal aj tentoraz prednosť skifu ťažkých váh. V rozjazde skončil tretí za Nemcom Noltem a Grékom Angelopulosom, preto musel absolvovať opravnú jazdu. V nej skončil opäť tretí za Holanďanom Steenmanom a Rusom Ribylom, no postúpil do semifinále. V ňom skončil posledný a v B-finále skončil piaty – celkovo jedenásty. Pre zaujímavosť, v A-finále skončil z jeho predošlých súperov Nolte druhý Pribyl piaty a Steeman šiesty. Junior Richard Vančo súťažil spolu so Stanislavom Gajdošíkom v dvojskife ľahkých váh, v ktorom obsadil po štvrtom mieste v B-finále celkové desiate miesto.

Už v najbližšiu sobotu sa obaja slovenskí reprezentanti predstavia na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia na piešťanskej Sĺňave. Majstrovstvá sa začínajú o 10.00 h.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika