POZRITE SA: Z piateho ročníka Dňa ozbrojencov a záchranárov s deťmi

  • Kultúra a spoločnosť
  • 15. septembra 2011, 11:14
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Medzi najväčšie ťaháky piateho ročníka Dňa ozbrojených a záchranných zložiek patril prelet vrtuľníka Mi-17 spojený s ukážkou záchrany raneného pilota. Školákov zaujalo aj zasahovanie „kukláčov“ voči chuligánom. Pripravené boli aj rôzne atrakcie. Pozrite si videá.

"Hasiči i policajti majú okrem zručností a schopností, ktoré získali v šlkole, aj veľké srdce. Každý deň nasadzujú svoj život za nás v krízových situáciach," týmito slovami privítal školákov na piatom Dni ozbrojených a záchranných zložiek SR s deťmi štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka. Školáci tak na letisku obdivovali nasadenie a zručnosť ozbrojencov a záchrannárov. Predstavili sa členovia Čestnej stráže prezidenta SR, Väzenskej a justičnej stráže z Leopolodova, Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave i piešťanskí hasiči.

((myvideo:1))

Pre deti boli okrem programu pripravené aj atrakcie. Mohli si zastrieľať z luku i airsoftových zbraní, poskákať v nafukovacom hrade, obdivovať historické vozidlá z piešťanského Veteran Car Clubu či vojsť do kokpitu vystavovaných lietadiel Vojenského historického múzea. O zbraniach z čias kuruckých vojen v Uhorsku im porozprával Miroslav Dužík z Hornoliptovského kuruckého regimentu Vavrišovo.

((myvideo:2))

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema