V Piešťanoch ožije mŕtvola

  • Kultúra a spoločnosť
  • 14. septembra 2011, 11:39
  • Autor:ts/red

PIEŠŤANY – Po úspešnom uvedení na MFF v rumunskom Cetate sa nový slovenský film scenáristu a režiséra Jozefa Paštéku Mŕvola musí zomrieť dostáva aj k slovenským divákom. Celovečerná snímka má dnes slávnostnú premiéru v Piešťanoch v rámci MFF Cinematik o 19.00 hod. v Dome umenia po slávnostnom odovzdaní cien.

„Komédia je v dejinách slovenskej kinematografie takmer vyhynutý druh. Na rozdiel od expresívnej tradície našich veselohier – humor „Mŕtvoly“ si žiadal hodinársku presnosť v irónii dialógov, v budovaní gagov aj situačnej komiky. Najdôležitejší pritom stále zostáva výber a práca s inteligentnými hercami rovnakej krvnej skupiny akými sú Noga, Žilková, Marcin, Paulovič, Geišberg, Nvotová, Štúr a ostatní. Film sme nakrútili za 28 dní, bez jediného sklzu – a vo švungu nás pri tom držala skvelá adrenalínová Veronika Žilková. Držal som sa rady Martina Hollého – "umenie réžie je v tom, že sa obklopíš jedničkami v každej disciplíne". A ja som spolupracoval s producentom Patrikom Paššom a so skvelým štábom – kameramanom Petrom Kelíškom, strihačkou Alenkou Spustovou, architektom Oliverom Csikym, zvukárom Petrom Némethom, Vašom Patejdlom, Vladom Martinkom a ostatnými. Verím, že film prinesie divákom zábavu a povzbudenie – smiech lieči a nikdy ho nie je dosť,“ hovorí o svojom filme Jozef Paštéka.

Od 15. septembra bude komédia uvedená do distribúcie a 23. septembra ju uvidia aj českí diváci na Třineckom filmovom babom lete. Organizátori 19. ročníka prehliadky 30 najzaujímavejších filmov zo súčasnej poľskej, českej a slovenskej kinematografie si ho vybrali do medzinárodnej súťaže debutov.
 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema