Blog Petra Remiša: Pch!

  • Blogy / Blogy
  • 7. septembra 2011, 10:53
  • Autor:

Vážení moderní manažéri! Vieme, že váš život je zložitý. Na jednej strane vás ambície ženú dopredu, na druhej strane musíte odolávať volaniu divočiny. Ako von z toho bludného kruhu?

Tento problém rieši kurz Šenk fuj ©. Ako prezrádza názov, kurz je založený na symbióze čínskej filozofie Feng šuj a tradičnej slovenskej subkultúry. Cieľom je dosiahnutie rovnováhy medzi energiami Čchi a Pch!.

Kurz vyzerá nasledovne:

Východzia situácia: Ste vystresovaný manažér, potíte sa v obleku. Ľavou rukou vyťukávate správu, pravou vybavujete súrny telefonát. Po náročnom dni sa ženiete na golf. Ste presvedčený, že sa treba radšej zodrať, ako zhniť.

1) Problém: Narazíte na občerstvovacie zariadenie. Pocítite potrebu doplniť tretiu čakru s energiou Čchi v tekutej forme.

2) Riešenie: Prekonáte odpor, vojdete a objednáte si pivo. Nikoho nezdravíte a predstierate pohŕdanie týmto nízkym prostredím. Viete, že ako budúci nositeľ titulu Manažér roka nepatríte do IV. cenovej kategórie.

3) Záver: Dopite a s hlasným výkrikom „Fuuuj!“ vyskočte na nohy. Bez pozdravu vypadnite.

Výkrikom „Fuj!“ dosiahnete rovnováhu vo vesmíre. Môžete ďalej pokračovať v riadiacej práci a občasne požívať tekutiny, ktoré sú v hlbokom rozpore s MKMM (Morálnym kódexom moderného manažéra).

Upozornenie: V žiadnom prípade si nedávajte poldeci. Ovládne vás démonická sila Pch! a nemôžte ďalej manažovať.

Maximálne tak bačovať v trafike.
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika