Piešťany majú krízový rozpočet už tri roky

  • Spravodajstvo
  • 6. septembra 2011, 08:46
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – V polovičke augusta prešla slovenskou vládou novela zákona o podpore cestovného ruchu. V súčasnosti je v prvom čítaní Národnej rady SR. Mala by prispieť najmä k lepšej spolupráci podnikateľských subjektov so samosprávou. S primátorom Piešťan Remom Cicuttom sme sa rozprávali nielen o tejto novele zákona.

Novela zákona o cestovnom ruchu prešla vládou SR. Myslíte si, že pokiaľ ju schváli parlament, pomôže to napríklad pri projekte novej piešťanskej plavárne?

– Pokiaľ parlament schváli novelu zákona, celoplošne by malo dôjsť k lepšiemu prepojeniu podnikateľských subjektov. Cez členské vklady do novovzniknutých združení budú mať rovnaké možnosti, aj čo sa týka dotácie od štátu. V súčasnosti už je novela v prvom čítaní NR SR. Táto novela vychádzala aj z potreby, že podnikatelia nevedia medzi sebou komunikovať a vo väčšine prípadov absolútne nespolupracujú so samosprávou. Štát by podľa novely mal vyrovnávať členské príspevky podnikateľov v oblastných združeniach, ktoré sa postupne budú vyberať, ale iba do výšky vybratej dane za ubytovanie. V Piešťanoch hovoríme rádovo asi do 700-tisíc eur. Investícia ako náš bazén – plaváreň sa pohybuje v iných číslach, okolo päť miliónov eur. Viem si však predstaviť, že investícia by zostala na strane mesta či strategického partnera. Samotná prevádzka by už mohla byť vykrývaná z príspevkov združenia. To je určite krok vpred. 

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa sa dočítate aj o tom, v akom štádiu je projekt novej plavárne v Piešťanoch, čo ďalej s projektami ako Trajancenter alebo Paralympijské centrum.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda