Piešťanskí hádzanári nespĺňajú podmienky

  • Šport / Hádzaná
  • 6. septembra 2011, 15:58
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Časy, keď piešťanské mládežnícke hádzanárske družstvá získavali medaily na majstrovstvách Slovenska i bývalého Československa, sú minulosťou. Po zbúraní haly na Hlbokej ulici, ktorú si začiatkom 80. rokov minulého storočia sami vybudovali, to ide s piešťanskou hádzanou dolu vodou. V klube sú radi, že môžu prihlásiť do súťaže aspoň mužov. Tí mohli hrať v nadchádzajúcej sezóne v druhej najvyššej slovenskej súťaži – prvej lige. Mohli, no nebudú.

„V minulej sezóne sme skončili v druhej lige na druhej priečke a mohli sme postúpiť do prvej ligy. Nespĺňali sme však jednu z podmienok účasti, ktorou sú mládežnícke družstvá. Žiaľ, tie nemáme, pretože niet peňazí na ich činnosť. Od mesta sme dostali na celý rok len 130 eur, čo je smiešna suma. Práve deti odrádzajú od hádzanej podmienky, aké máme. Chceli sme založiť družstvo prípravky, no na tréningy chodilo iba osem chlapcov, preto sme ich nemohli prihlásiť do súťaže,“ vysvetlil prezident MHK Piešťany Štefan Hradický.

V Piešťanoch sa hádzaná dá hrať len v hale Gymnázia Pierra de Coubertina. Aj to len s výnimkou, pretože ihrisko je o meter kratšie, než povoľujú pravidlá. Navyše hala je počas roka beznádejne obsadená. V lete chodili preto hádzanári trénovať na ihrisko, ktoré mesto práve pre nich vybudovalo na ZŠ Mojmírova. „Vedenie školy však pýtalo od nás vysoké nájomné, ktoré si nemôžeme dovoliť. V lete využívajú chlapci na tréningy ihrisko v Moravanoch nad Váhom, kde nám vyšli v ústrety. Už šesť rokov čakáme na to, kedy Ján Riapoš splní sľub a postaví na mieste pôvodnej haly novú. Namiesto nej tam rastie burina,“ smutne dodáva šéf hádzanárov.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela