Ako sa správne dohovoriť s vlasmi o ich zdraví a kráse

  • Nezaradené
  • 6. septembra 2011, 14:09
  • Autor:inz

Dizajn a s ním spojená elegancia hrajú kľúčovú rolu pri nákupoch. Kúpa fénu či žehličky na vlasy nie je výnimkou. Atraktívny tvar, prípadne farebné prevedenie sú len polovicou správnej odpovede. Najdôležitejšími prvkami sú funkcie a najdôležitejším parametrom výkon. Ako teda vyberať? Nechajme si poradiť od Michaely Pánikovej, odbornej predajkyne spoločnosti DOMOSS TECHNIKA.

Žena stojí pred pultom a má si vybrať – fén, kulma, kefa alebo žehlička na vlasy? Poraďte jej, ako sa zorientovať v tomto labyrinte rôznych značiek a lákavého dizajnu.

Pri kúpe fénu v prvom rade sledujme informácie o výkone. Pohybuje zväčša od 1400 do 2500 wattov. Regulácia teploty a počet stupňov fúkania naznačia, čo môžete od daného modelu očakávať. Základná výbava počíta so studeným vzduchom a dvoma pracovnými teplotami. Lepšie vybavené fény umožňujú aj plynulú reguláciu teploty. Nepodceňte hmotnosť a hlučnosť – výrazne sa podpíšu na komforte používania. Moderné fény majú generátor, ktorý sa postará o to, aby sa povrch vlasov vyhladil a zlepšila ich kvalita.

Špičkový fén však už nie je len horúci vzduch, ale ponúka nám aj „malé prekvapenie" – záporné ióny. Aký je v tomto smere zasvätený pohľad odborníka?

Áno, moderné fény prichádzajú s generátorom záporne nabitých iónov. Starajú sa o to, aby sa povrch vlasov vyhladil a zlepšila ich kvalita. Aj keď po prvom použití žiadne plus ešte nespozorujete, po čase tento benefit oceníte. Bohužiaľ, výrobcovia nechcú, aby si zákazník výkon generátora iónov mohol na trhu porovnať. Preto sa držte zvučných, osvedčených značiek, nech nekúpite „mačku vo vreci".

Dnes „frčia" žehličky na vlasy. Čo je primárne dôležité pri kúpe tohoto nenápadného, ale účinného pomocníka pre žensky elegantný účes? Ako im pomôže skrotiť vlasy bez nožníc?

Vyrovnávacie žehličky vyhladia vyhrievanými platničkami aj tie najnepoddajnejšie vlasy. Je tu malý problém… Na prvý pohľad vyzerajú všetky rovnako, líšia sa výkonom a šetrnosťou k vlasom. Pri kúpe sa teda spoliehajte na radu odborníka, jeho profesné znalosti a prístup. Spoločnosť DOMOSS TECHNIKA a jej predajcovia za 21 rokov už nazbierali množstvo cenných skúseností, ktoré prirodzene dajú k dispozícii aj vám. Tak späť k žehličkám… Zabudnite na modely s kovovými platničkami potiahnutými teflónom. Šetrnejšie k vlasom sú žehliace plochy z keramiky a turmalínu. Okrem toho, že rovnomerne prenášajú teplotu na citlivé a krehké vlasy, generujú aj spomenuté záporné ióny. Pozor, pri žehličkách nerozhoduje dĺžka ich pracovného záberu, ale jeho šírka. Všímajte si nielen pracovné teploty – pohybujú sa od 130 do 230 stupňov – ale aj čas, ktorý treba na nahriatie. Odporúča sa vlasy žehliť max. do 200 oC, aby sa nepoškodili. Predchádzať poškodeniu pomôže aj používanie špeciálnych prípravkov na vlasy.

Nezabudnime tiež spomenúť aj známe a obľúbené kulmy…

Iste, veď ich používali už naše staré mamy… Kulmy sa od žehličiek líšia vyhotovením a príslušenstvom na tvarovanie vlasov. Teplovzdušný generátor či rotačná hlava uľahčujú tvarovanie účesu, práca s chladným vzduchom zdokonaľuje fixáciu. Kulmy kombinujú výhrevné telesá s tvarovacími nadstavcami tak, aby na rovných vlasoch vytvorili vlny a kučery. Výrobcovia používajú kvalitné materiály podobne ako pri vyrovnávacích žehličkách a čoraz častejšie sa uchyľujú k modulárnym riešeniam, ktoré prostredníctvom vymeniteľných nadstavcov umožňujú dosiahnuť výsledky podľa vašich predstáv. Nenechajte sa zlákať bohatou výbavou – za nízkou cenou sa často skrýva slabšia technológia. A opäť: na prvom mieste musí byť bezpečnosť. Dokonalá tepelná izolácia, chladný hrot a manipulačný podstavec by chýbať nemali.

Doposiaľ sme sa venovali, takpovediac, technológii produktov. Aká je však „technológia" predaja a služieb, ktorú spoločnosť DOMOSS TECHNIKA svojim zákazníkom či zákazníčkam ponúka?

Spomenuli sme už 21 rokov skúseností a tradície spoločnosti. Ruku v ruke s „dospelým vekom" máme dostatok odborného, vyškoleného a profesionálneho personálu, ktorý dokáže nielen poradiť, ale v každom smere klienta usmerniť. Predaj výlučne značkových a kvalitných produktov, ako aj profiservis sú samozrejmosťou. A samotný nákup? Nielen na výhodné splátky a bez navýše-nia, ale aj dovoz zdarma. Veď predsa DOMOSS TECHNIKA v sebe ukrýva slovo „domov", čo je pre nás podstatné… Nech sa každý zákazník k nám vracias jedinečným pocitom, ako po dôverne známej ceste domov…

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota