Vráblová na ME 2011 vo wakeskate strieborná

  • Šport / Ostatné športy
  • 5. septembra 2011, 08:30
  • Autor:sita/red

BELEHRAD/PIEŠŤANY – Úradujúca majsterka sveta vo wakeskate žien Zuzana Vráblová z Piešťan sa počas prvého septembrového víkendu na ME v tomto športe v srbskom Belehrade stala vicemajsterkou Európy vo wakeskate žien.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Piešťan a študentka bratislavskej FTVŠ začínala ako osemročná s vodným lyžovaním a popri wakeskatingu sa mu stále aktívne venuje. Vo vodnom lyžovaní je viacnásobnou juniorskou majsterkou Európy v skokoch a kombinácii a získala tiež 4. miesto v kombinácii na majstrovstvách sveta v kategórii žien. Z. Vráblová si wakeskating prvý raz vyskúšala pred piatimi rokmi, naplno sa mu však venuje tri roky a je dvojnásobnou majsterkou Slovenska.

"Wakeskate je niečo podobné ako wakeboard, rozdiel je len v tom, že pretekár nie je s doskou spojený viazaním. Pri tomto športe sa používajú iba tenisky a doska, na ktorej sa jazdí, je bez viazania. Súťažiaceho po vode ťahá čln alebo vlek. Je to niečo podobné ako skateboarding, ale na vode,“ povedal generálny sekretár Slovenského zväzu vodného lyžovania (SZVL) Marián Pospíšil, ktorý informoval o čerstvom úspechu slovenskej reprezentantky Z. Vráblovej na ME v Belehrade.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema