Školské povinnosti ochutná dvesto prváčikov

  • Spravodajstvo
  • 5. septembra 2011, 15:34
  • Autor:

Do školských lavíc sa v pondelok znovu vrátili deti. Svoju školskú premiéru si po prvý raz vyskúšalo v piešťanských základných školách vyše dvesto prváčikov.

Prvý školský deň pripadol tento rok na pondelok 5. septembra. Riaditelia počas dvoch mesiacov využili prázdne triedy a pre žiakov pripravili viaceré novinky. „Cez prázdniny sme sprevádzkovali v škole wi-fi. Viditeľná zmena je tiež na fasáde, ktorá prešla opravou, a takisto sme natreli plot okolo budovy,“ uviedol riaditeľ ZŠ M. R. Štefánika Kamil Moravčík. Nový školský nábytok čaká na žiakov Základnej školy Mojmírova a nové špeciálne učebne a vynovená telocvičňa zasa na žiakov ZŠ Holubyho. 

V Piešťanoch sa plavili draciDvetisíc rokov stará čínska tradícia si po minulé roky našla miesto aj
v Piešťanoch. V nedeľu 4. septembra sa na nábreží Váhu stretlo niekoľko
posádok, ktoré chceli získať prvenstvo či iba príjemne stráviť posledný
prázdninový deň. Všetky však zabojovali o  čo najlepšie umiestnenie. Dračia tradícia na Váhu tak opäť ožila.

Richard je rafinovaný ako cukorV Piešťanoch sa objavil podvodník Richard L. z Ružomberka, ktorý oslovoval drobných živnostníkov a firmy s tým, že im garantoval prezentáciu na podujatí Best Hip – hop dance v priestoroch Gymnázia Pierra de Coubertina. Podujatie ale nemal povolené. Takto od podnikateľov vylákal v polovici augusta 2011 stovky eur. Uzatváral zmluvy na 150 eur s falošnou pečiatkou na meno spoločnosti Almi z Ružomberka, ktorá už nejestvuje. Piešťanci ho odhalili a nahlásili polícii.

V aktuálnom vydaní sa dočítate aj o tom, že Piešťany majú už tri roky krízový rozpočet, že mestskí policajti strieľali zo špičkových zbraní alebo aj o tom, ako Piešťanci odhalili celoštátneho podvodníka.0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela