Dvadsať výjazdov za týžden – päťročný rekord

  • Spravodajstvo
  • 31. augusta 2011, 10:29
  • Autor:Viera Dusíková

Uplynulý týždeň mali smolu hasiči, ktorým padla služba na sobotu. Deväťkrát vyrážali do terénu k požiarom, autonehodám, spadnutým stromom aj k autu „zacúvanému“ do potoka Dubová. Ich kolegovia zasa vyťahovali z Váhu utopeného Piešťanca. Hasiči boli aj v Dubovanoch, kde uvoľňovali spod autobusu zakliesneného motocyklistu. Tri hasičské zmeny absolvovali rekordných dvadsať výjazdov. Je to najviac za posledných päť rokov.

■  Na diaľnici D1 v pondelok 22. augusta po 17. hodine narazil do zvodidiel Opel Corsa. Autonehoda sa obišla bez zranení. Hasiči tu vykonali protipožiarne opatrenia.
■ V ten istý deň od 17.44 do 19.52 pátrali príslušníci HaZZ po nezvestnom Piešťancovi, ktorý zmizol pri Lodenici vo Váhu. Utopeného muža vytiahli z vody vo štvrtok 25. augusta.
■  Piešťanských hasičov zavolali v utorok 23. augusta k tragickej nehode v Dubovanoch. Spod autobusu tu vyťahovali zakliesneného motocyklistu aj jeho motorku.
■  V Chtelnici horeli v stredu v noci na nádvorí neobývaného domu odpadky. Hasiči použili na likvidáciu požiaru vysokotlakový prúd vody aj lopaty. Predpokladaná škoda na majetku je 33 eur, hasiči zachránili majetok v hodnote asi 3300 eur.
■  V obci Prašník sa v stredu popoludní zrazili dve osobné autá Daewoo Leganza a Škoda Fabia. Nedošlo k zraneniu posádok, autá však zatarasili cestu. Hasiči vykonali protipožiarne opatrenia na vozidlách a zlikvidovali uniknuté škodlivé látky.
■  Na 84. kilometri diaľnice D1 sa v piatok stala nehoda, pri ktorej sa osobné auto značky Mazda ocitlo mimo cesty. O jednu zranenú osobu sa postarali záchranári, hasiči vykonali na aute protipožiarne opatrenia a zlikvidovali vytečené kvapaliny.
■  Požiar slamy pri rodinnom dome vo V. Kostoľanoch hasili v sobotu večer najskôr obyvatelia a potom ho vysokotlakovým prúdom vody aj lopatami dohasili traja príslušníci HaZZ.
■  Hasičov zavolali v tom istom čase aj k požiaru trávy za obcou
Prašník. Po uhasení ešte odpratali konáre z cesty medzi obcami Nižná a Šterusy a o pár chvíľ nato uvoľňovali cestu v Šípkovom, kde sa po silnom vetre zrútil strom.
■  Do potoku Dubová si namočil „zadok" Škody Fabia vodič, ktorý šiel cestou pri kasárňach v sobotu v noci. Hasiči auto vytiahli, vykonali protipožiarne opatrenia, k úniku škodlivín pri tejto kurióznej nehode nedošlo.
■ Vietor vyčíňal aj na Ul. A. Hlinku. V sobotu zlomil konár, ktorý spadol na zaparkované osobné automobily značiek Peugeot Teepee a Hyundai. Hasiči konár popílili a odpratali.
■  Jednu zranenú osobu vyťahovali hasiči za asistencie lekára z dodávky Iveco Daily, ktorá narazila v sobotu po polnoci do stromu za obcou Drahovce. Príslušníci HaZZ vykonali na zdemolovanom aute protipožiarne opatrenia a pomohli naložiť zraneného do záchranky.
■  Cez cestu na diaľničnom privá-dzači v smere na Hornú Stredu ležal v nedeľu ráno spadnutý strom. Hasiči ho popílili a odpratali.
■ Vodička, ktorá viezla v nedeľu podvečer dve deti v Renaulte Clio po diaľnici D1 v smere na Hornú Stredu, do cieľa svojej cesty nedošla. Auto prevrátila na strechu. Hasiči poskytli posádke predlekársku pomoc, vrátili auto na kolesá, vykonali protipožiarne opatrenia a zlikvidovali škodliviny.
■  Na ulici Pod Párovcami horel v nedeľu v noci kontajner na komunálny odpad. Hasiči požiar zlikvidovali vysokotlakovým prúdom vody.
■ Medzi Vrbovým a Krajným padol v pondelok 29. augusta ráno strom. Hasiči ho popílili a odpratali z cesty.

0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko