Blog Petra Remiša: Pravý Piešťanec

  • Blogy / Blogy
  • 30. augusta 2011, 10:30
  • Autor:

V poslednej dobe naše mesto zaplavujú prisťahovalci. Všetci vieme o koho ide. Sú to „prindiši“ – nevedia plávať kraul, na promenádne koncerty chodia v sandáloch a ponožkách a nerozoznajú Vrtuľu od Vŕšku.

Našinca od prindiša rozoznáte takto:

Pravý Piešťanec nenosí mikinu, ale „bumbaju“ a je alergický na nadávku „Píšťany“. Naskakuje mu z nej husacia koža. Z Píšťan môže pochádzať akurát tak sprostý paštekár maskovaný za bývalého tesláka.

V úradnom styku požíva Piešťanec slovo PIEŠTANY. Ináč je z PIEŠČAN.

Zatiaľ čo prindiš vlastní maximálne jeden bicykel, Pravý Piešťanec vlastní tri kolesá: skladačku (do kostola, na Evu a na Prúdy), pretekársky (do šenku, na kolky) a horský (na ukazovanie). Pravý Piešťanec si bicykel nekupuje.

Vie, že vo svetoznámom kúpeľnom meste sa kolobežka a bicykel dedí, alebo nadobúda pri prirodzenej cirkulácii. Na cirkuláciu slúžia styčné body. Osvedčenými miestami sú stanica, kino, kúpalisko Eva a Mestský úrad.

Cirkulácia sa urýchľuje cvikačkami.

Keď Pravý Piešťanec sadne na bicykel, stane sa Knight Rider. Do križovatky vchádza na červenú, odbočuje do jazdnej dráhy ostatným vozidlám a kruhový objazd prejde v protismere. Vládna kolóna mu dáva prednosť.

Kým prindiš pije len na lásku a na zdravie, Pravý Piešťanec pije nalačno. Po konzumácii alkoholu sa odtrhne z reťaze a hrá sa na klokana.

Vyskakuje, ale s prázdnym vačkom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana