Tenisové prvenstvá putovali za hranice

• Šport / Tenis
  • 22. augusta 2011, 08:28
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – V nedeľu sa v Piešťanoch skončil medzinárodný ženský tenisový turnaj ITF s názvom ZSE Open 2011, dotovaný sumou 10-tisíc dolárov. Prvenstvá v dvojhre i štvorhre putovali za hranice.

V 32 člennom štartovnom poli dvojhry mali v hlavnej súťaži takmer polovičné zastúpenie české tenistky, ktorých figurovalo v pavúku až 15. Slovensko bolo zastúpené desiatimi hráčkami. Zaujímavosťou turnaja bolo, že v štvorhre si zahrali aj dve niekdajšie majsterky sveta, Janette Husárová a Henrieta Nagyová.

Kým Nagyová spolu so svojou zverenkou z tenisovej akadémie, Michaelou Jaseňákovou, vypadla po prehre s  tretím nasadeným českým párom Borecká, Krejsová už v prvom kole, Husárová s Lenkou Tvaroškovou sa prebojovali až do semifinále. Náš pár zdolal najskôr ukrajinsko-slovenskú dvojicu Hnatyšinová, Svatíková 6:2, 6:0 a potom Češky Šmídovú s Túmovou 6:1, 6:1. V boji o finále  však Husárová s Tvaroškovou stroskotali na neskorších víťazkách a najvyššie nasadených Češkách Dobrej s Kriegsmannovou 4:6, 4:6. V druhom semifinále vyhrala poľsko-česká dvojica Kaniová, Kubíčková nad česko-rakúskym duom Hejlová, Toljanová 4:6, 6:3, 10:5. Vo finále však Kaniová s Kubíčkovou podľahli Dobrej s Kriegsmannovou 4:6, 2:6.

V dvojhre bola najvyššie nasadenou Poľka Paula Kaniová, ktorá pred turnajom figurovala v rebríčku WTA na 389. mieste. Zo Sloveniek boli  nasadené len Klaudia Boczová a Karin Morgošová. Tá vypadla už v prvom kole, no Boczová ako turnajová šesťka vyradila v štvrťfinále Kaniovú 6:4, 6:2.  Ešte predtým zdolala aj dve Češky –  Rohanovú 6:3, 4:6, 6:2 a Šmídovú 6:2, 6:2. Po štvrťfinálovej výhre nad Kaniovou sa stretla v semifinále  so Švédkou Melanderovou, ktorej pre zranenie vzdala v prvom sete za stavu 0:5. V druhom semifinále vyhrala v českom súboji siedma nasadená Allertová nad Boreckou hladko 6:1, 6:0. Češka však vo finále podľahla  Melanderovej 3:6, 3:6.

Viac o turnaji sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.