V Maduniciach padol nový slovenský rekord!

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 20. augusta 2011, 17:49
  • Autor:Erik Ďuriš

MADUNICE – Dnes sa v Maduniciach začali už v poradí šestnáste Cibuľové slávnosti. Bohatý kultúrny program a nádherné počasie prilákalo množstvo ľudí. Maduničanom sa podaril vytvoriť nový slovenský rekord vo viazaní cibule.

Ľudia sa dnes v Maduniciach zišli už po šestnástykrát na ojedinelom podujatí, s názvom Cibuľové slávnosti. Od deviatej hodiny sa pokúšali Maduničania o nový slovenský rekord vo viazaní cibule. Podarilo sa im vytvoriť 15 obrazcov zvierat z viazanej cibule a jedného najväčšieho cibuľového draka. Celé toto dielo bolo vytvorené zo 14 000 kusov cibúľ. Obec Madunice tak obdržala ďalší certifikát o vytvorení nového slovenského rekordu v tejto netradičnej disciplíne.
O štrnástej hodine privítala hostí hudobná skupina Pohoda a omastený krajec chlebu s cibuľou. Krátko po pätnástej hodine sa za hojnej účasti návštevníkov pripravoval sprievod, ktorý pokračoval cez obec až k miestnemu amfiteátru, kde oštartoval hudobný program moderátor, zabávač a spevák v jednej osobe Štefan Skrúcaný. Po jeho krátkom hudobnom predstavení nasledovalo oficiálne predávanie certifikátu o vytvorení nového slovenského rekordu do rúk starostky Maduníc. Neváhajte a príďte sa aj vy zabaviť do Maduníc, kde cibuľové slávnosti pokračujú až do skorých ranných hodín.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema