Kúpaniu na Eve počasie zatiaľ veľmi neprialo…

  • Spravodajstvo
  • 19. augusta 2011, 13:40
  • Autor:Igor Paulech/video: hh

PIEŠŤANY – Pólistom začal už tretí mesiac prevádzkovania kúpaliska Eva počas letnej sezóny. Počasie však zavelilo inak a v posledných týždňoch sa sem „trúsilo“ iba malé množstvo ľudí, najmä turistov. Podľa šéfa piešťanských pólistov Ľudovíta Kubána by sezóna na Eve mala trvať do konca septembra. Na letnú prevádzku viac ako sedemdesiatročnej kúpeľnej babičky vyhradili poslanci v rámci dotácií sumu 49-tisíc eur.

Po minuloročnej sezóne bol vonkajší bazén na Eve podľa Ľ. Kubána v celkom dobrom stave. Do prípravy na túto sezónu sa pustili ešte pred schválením dotácie. Brány kúpaliska sa pre verejnosť otvorili začiatkom júna. 

Minulé leto na Eve nezačalo pre pólistov veľmi dobre. Teraz to bolo naopak. „Pokiaľ by sme chceli porovnávať túto a predošlú sezónu, začali inak. Upršané prázdninové počasie ovplyvnilo všetky kúpaliská na Slovensku, nielen Evu. Návštevnosť, akú sme mali v polovici minulej sezóny, sa s touto nedá porovnávať. Kúpalisko má síce menšiu návštevnosť, no jeho opätovné otvorenie bolo opodstatnené,“ hovorí Ľudovít Kubán a pokračuje, „keď pršalo, domácich tu nebolo veľa, no takmer pravidelne sem chodili turisti a návštevníci mesta. Počas daždivých dní sme ich rátali síce na desiatky, no vždy tu niekto bol. Využili na hodinku dve najmä relax v teplej termálnej vode a postupne sa prestriedali cez celú otváraciu dobu.“

Krásne slnečné počasie vylákalo v tento týždeň na Evu množstvo plavcov. Pozrite sa, ako to vyzeralo dnes na kúpalisku.

((myvideo:1))

Eva by mala byť otvorená aj počas druhej polovice augusta a sezónu, podľa počasia, potiahnu členovia Klubu vodného póla Piešťany na základe dohody s radnicou a Slovenskými liečebnými kúpeľmi do konca septembra. „Minulý rok bolo kúpalisko pre turistov a Piešťancov atraktívne aj v septembri, pretože sa udržali vyššie teploty vzduchu. Pokiaľ teplomer ukazuje nad 28 stupňov Celzia, môžeme hovoriť o masovej účasti,“ dopĺňa šéf piešťanských pólistov.

Podľa Ľ. Kubána by fungujúci vnútorný bazén prilákal ešte viac turistov či Piešťancov: „Samozrejme, že na Evu chodia aj tí, čo si chcú poriadne zaplávať. Mali sme v úmysle vo vonkajšom bazéne nechať natiahnutých pár plaveckých dráh. Pri väčšom množstve ľudí sa však nedalo ovplyvniť, že vznikali medzi kúpajúcimi menšie kolízie. Plavčíci nerobili nič iné, len pískali a vyháňali ľudí z dráh. Preto sme od toho riešenia upustili.“

Konečné vyúčtovanie fungovania kúpaliska budú pólisti robiť po uzavretí sezóny. Ľudovít Kubán predpokladá, že vyhradená dotácia by mala pokryť financovanie tohtoročnej prevádzky.

0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko