Jánoška víťazom, Masár skončil druhý

  • Šport / Ostatné športy
  • 19. augusta 2011, 08:20
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Detský seriál FIS Kids Cup v lyžovaní na tráve vyvrcholil v rámci sedemdňového detského medzinárodného Grasski FIS Campu v Předklášteří v Českej republike.

Sústredenia nádejí v lyžovaní na tráve sa konali v Nemecku, Taliansku, na Slovensku a finále bolo v Česku. Záverečného kempu a finálových pretekov sa zúčastnili aj lyžiari z alpských krajín, Taiwanu, Japonska a zo Španielska. Slovenské lyžovanie zastupovalo piešťanské trio, ktoré bodovalo aj v tejto silnej konkurencii.

V kategórii mladších žiakov bojoval Adam Masár počas celej sezóny o celkové prvenstvo, keď v každých pretekoch stál na stupni víťazov a dokonca dvakrát zvíťazil. Aj v Předklášteří si udržal svoj štandard, keď vo finále skončil dvakrát druhý, čo mu vynieslo striebornú priečku v celkovom hodnotení seriálu. Michael Gabovič sa umiestňoval vždy v prvej desiatke, ale vo finále zabojoval. V slalome bol piaty a v obrovskom slaLome štvrtý. Celkovo sa delí o piate a šieste miesto. V kategórii predžiakov sa tešil z celkového prvenstva Alex Jánoška. „Alex skončil prvý vďaka výborným výsledkom počas celej sezóny. Veď okrem pretekov v Nemecku, kde bol dvakrát druhý, a zaváhania vo finálovom slalome, kde po vynechaný bránky vypadol, vo všetkých ostatných zvíťazil. Vyhral aj finálový obrovský slalom, preto sa zaslúžene stal šampiónom tejto vekovej kategórie," povedal tréner našich lyžiarov na tráve Ľubomír Masár. 
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana