V Piešťanoch aj dve majsterky sveta

  • Šport / Tenis
  • 18. augusta 2011, 12:39
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Tenisový areál HS Centra na Hlbokej ulici je tento týždeň dejiskom desaťtisícového medzinárodného turnaja ITF žien ZSE Open 2011. V hlavnej súťaži štvorhry sa predstavili aj dve bývalé majsterky sveta, Slovenky Janette Husárová a Henrieta Nagyová.

Obe hráčky boli v roku 2002 členkami družstva žien Slovenska, ktoré vyhralo FED Cup družstiev a stalo sa majstrom sveta.  Obe hráčky už skončili v dvojhre svoju hráčsku kariéru, no na tohtoročnom piešťanskom turnaji nechýbali v turnajovom pavúku štvorhry. Kým Heňa Nagyová vypadla spolu so svojou zverenkou  Michaelou Jasenákovou  už v prvom kole, Husárová sa spolu s Lenkou  Tvaroškovou prebojovala do semifinále, v ktorom ich dnes popoludní čaká  český pár Dobrá, Kriegsmannová. V dvojhre je najvyššie nasadenou Poľka Paula Kaniová.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta