Do nádob nepatrí ovocný ani zeleninový odpad

  • Spravodajstvo
  • 16. augusta 2011, 15:55
  • Autor:MsÚ/red

PIEŠŤANY – Mestský úrad mesta Piešťany vyzýva obyvateľov Piešťan, aby do nádob určených na bioodpad neukladali popadané ovocie, ovocný ani zeleninový odpad, z ktorých vznikajú na vozovke zapáchajúce škvrny.

Na problém odvozu bioodpadu, po ktorom zostáva znečistená vozovka upozornil aj čitateľ Piešťanského týždňa z Rybnej ulice: "Po odvoze zostáva za vozidlom znečistená a zapáchajúca vozovka, ktorú musim vždy čistiť na vlastné náklady. Myslím, že tento problém sa týka všetkých občanov, ktorí majú to šťastie, že triedia bioodpad."  

Ako informovala Ivana Legátová z Referátu životného prostredia MsÚ Piešťany, počas vývozu bioodpadu dochádza v posledných dňoch k znečisteniu vozovky v dôsledku vytekania tekutín z nádob na bioodpad. Nakoľko zberové vozidlo nie je vodotesné, nedokáže udržať tekutiny a tie sa pri vysýpaní nádob do vozidla vylievajú priamo na vozovku.

Mesto Piešťany preto vyzýva občanov, ktorí sú zapojení do zberu bioodpadu, aby neukladali do nádob na bioodpad popadané ovocie, ovocný ani zeleninový odpad, z ktorých vznikajú spomínané zapáchajúce tekutiny.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika