Kniha týždňa: Piata loď (Monika Kompaníková)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 15. augusta 2011, 09:29
  • Autor:M. Gajdošíková

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň doporučujem knihu Piata loď z pera Moniky Kompaníkovej.

Priznávam, že som sa obávala pustiť do čítania tejto knihy. Bála som sa, či nebude plná smútku a drámy. No po prečítaní prvých riadkov ma kniha dostala svojou poetickosťou.

Autorka má výnimočný cit pre priblíženie atmosféry. Pri čítaní sa pred našimi očami vynára obraz ako z filmu a máme pocit, akoby sme cítili vôňu aj pach. Máme pocit, že vnímame  aj štruktúru povrchu. Monika Kompaníková píše jedinečným štýlom, ktorý je v knižnom svete potrebný. Takže skutočne nezáleží, či je Piata loď veselá alebo skôr smutnejšia kniha. Je to naozaj skvele napísaná publikácia. Kniha, na ktorú sa nezabúda!

Monika Kompaníková bola vybraná ako finalista literárnej ceny Anasoft litera 2011.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve BeneLibri, Winterova31(bývalý Mliečny bar), Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko