Memoriál Ivan Hlinku – Aj na záver prehra Slovákov

  • Hokej / Šport
  • 13. augusta 2011, 10:32
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov na Memoriáli Ivana Hlinku neuspeli ani vo svojom záverečnom vystúpení, keď v piatok popoludní v súboji o konečné 7. miesto podľahli rovesníkom zo Švajčiarska 0:6. Mladí Slováci tak skončili na konečnom 8. mieste.

"Určite, že sme rátali s pokračovaním kvalitného výkonu v duchu dobrého výsledku zo stretnutia s USA. Žiaľ, chlaci nedokázali zopakovať stredajší výkon. Bez toho, že by som chcel ospravedlňovať dnešnú prehru, pripomeniem, že v rozpätí siedmich dní absolvovali naši zverenci päť veľmi náročných stretnutí. A na to neboli viac fyzicky než herne pripravení. Aj dnes sa nám ukazovali výrazné kondičné nedostatky. Tie spôsobovali, že sme za súpermi vždy o krok-dva zaostávali, boli pri puku neskôr. Jeho získanie nás stálo viac síl, alebo sme nestíhali a nasledovali fauly, ktoré súperi trestali. V prvých tretinách prípadne do polovice zápasov sme stačili držať krok, hrať na úrovni, no postupne nás protivníci jednoducho prekorčuľovali. Napriek neradostným výsledkom sme veľmi radi, že sme absolvovali tieto ťažké stretnutia. Odhalili do nahoty naše nedostatky. Je toho veľa, čo musíme urobiť v práci s našou mládežou pri snahe posunúť ju konečne vyššie. Vieme zadefinovať problémy, vedeli to aj moji predchodcovia, pokiaľ sa však všetci v slovenskom hokeji nezmobilizujeme, v oboch hlavných mládežníckych kategóriách to budeme mať z roka na rok ťažšie.. Isteže, venujeme veľa energie ‚osemnástke" i ‚dvadsiatke‘, ale potrebujeme jednoducho projekty, ktoré zahrnú komplexnú výchovu od najmladších kategórií. Súperi okolo nás to už robia," zveril sa tréner Ernest Bokroš.

   Výsledky – piatok:

   o 7. miesto:

   Slovensko "18" – Švajčiarsko "18" 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

   Góly: 2. Zangger (Diem, Mirco Müller), 5. Studer, 25. Bertschy (Müller, Zangger), 27. Zangger (Baltisberger, Brandi), 50. Zangger (Paschoud, Marco Müller), 59. Dotti (Diem).

   Vylúčení 7:4 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – Brath, Šefčík, 356 divákov

   Zostava SR: Romančík – Dinda, Šohajda, Chrkavý, Luža, Rusina, Valjent, Buri, Šimek – Lunter, Daňo, Štrauch – Blaško, Gríger, Kolena – Veliký, Paleček, Kucirko – Rzavský, Paulovič, Porobok

   o 5. miesto:

   Česko – USA 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

   semifinále:

   Rusko – Kanada 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

   Švédsko – Finsko 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda