Plavecké centrum: Do konca roka chcú stavebné povolenie

  • Spravodajstvo
  • 12. augusta 2011, 08:31
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Komisia vybrala dodávateľa projektovej dokumentácie prvej etapy nového plaveckého centra. Žilinská spoločnosť Proma vypracuje dokumentáciu areálu za zmluvne dohodnutú čiastku 58 680 eur. Mesto podpísalo zmluvu približne pred dvomi týždňami a uskutočnili sa i prvé vstupné rokovania. Počas týchto rozhovorov sa rozprávalo aj o problematike využitia obnoviteľných zdrojov energie.

„Vznikli viaceré nejasnosti ohľadom využitia obnoviteľných zdrojov pri príprave tepla, ohreve bazénov a úžitkovej vody. Zatiaľ sú to iba predbežné informácie, bude potrebné spracovať štúdiu a posúdiť možnosti. Tieto alternatívy sú náročné na vstupné investície a musíme sa rozhodnúť, čo bude vzhľadom na finančné možnosti pre nás výhodné," hovorí vedúca odboru správy Mestského úradu v Piešťanoch Eva Pobjecká.

V mestskom rozpočte na projektovú dokumentáciu plaveckého areálu boli z minulého roku peniaze vo výške 44 190 eur. Tento rok ich doplnili o ďalších 53 446, teda spolu 97 636 eur. Financovanie realizácie zatiaľ nie je známe a podľa E. Pobjeckej čakajú na spracovaný projekt, v ktorom bude spresnená i časť rozpočtu. „Našou snahou bude mať do konca tohto roka stavebné povolenie prvej fázy areálu," dopĺňa vedúca odboru správy.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander