Plavecké centrum: Do konca roka chcú stavebné povolenie

  • Spravodajstvo
  • 12. augusta 2011, 08:31
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Komisia vybrala dodávateľa projektovej dokumentácie prvej etapy nového plaveckého centra. Žilinská spoločnosť Proma vypracuje dokumentáciu areálu za zmluvne dohodnutú čiastku 58 680 eur. Mesto podpísalo zmluvu približne pred dvomi týždňami a uskutočnili sa i prvé vstupné rokovania. Počas týchto rozhovorov sa rozprávalo aj o problematike využitia obnoviteľných zdrojov energie.

„Vznikli viaceré nejasnosti ohľadom využitia obnoviteľných zdrojov pri príprave tepla, ohreve bazénov a úžitkovej vody. Zatiaľ sú to iba predbežné informácie, bude potrebné spracovať štúdiu a posúdiť možnosti. Tieto alternatívy sú náročné na vstupné investície a musíme sa rozhodnúť, čo bude vzhľadom na finančné možnosti pre nás výhodné," hovorí vedúca odboru správy Mestského úradu v Piešťanoch Eva Pobjecká.

V mestskom rozpočte na projektovú dokumentáciu plaveckého areálu boli z minulého roku peniaze vo výške 44 190 eur. Tento rok ich doplnili o ďalších 53 446, teda spolu 97 636 eur. Financovanie realizácie zatiaľ nie je známe a podľa E. Pobjeckej čakajú na spracovaný projekt, v ktorom bude spresnená i časť rozpočtu. „Našou snahou bude mať do konca tohto roka stavebné povolenie prvej fázy areálu," dopĺňa vedúca odboru správy.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana