Kupujete počítač? Počítajte s našimi radami

  • Nezaradené
  • 11. augusta 2011, 15:52
  • Autor:inz

Bez počítača je už dnešný zložitý svet nepredstaviteľný. Ak ale stojíme pred otázkou, aký by mal slúžiť nám, máme pocit, že odpoveď je ešte zložitejšia. Vtedy sa hodia rady odborníka a skúseného profíka. Pýtame sa teda Ladislava Šnajdara, odborného predajcu z DOMOSS TECHNIKA – potrebujeme notebook alebo stolový počítač?

Oriešok máme, teraz už len vedieť, ako ho rozlúsknuť. Takže – prenosný alebo stolový?

Ako sa vraví – peniaze vždy v prvom rade. Ceny notebookov neustále klesajú, takže v tomto smere už prekážky nejestvujú. Cenové hladiny sú v oboch prípadoch – za daných podmienok – zhruba porovnateľné.

Dobre, cena neodrádza. Čomu sa venovať ďalej? Ako sa dozvieme, ktorý typ je to „pravé orechové" pre naše predstavy a nároky?

Vcelku je to jednoduché. Pýtajme sa osvedčeným – má dať, dal… Obe riešenia majú svoje plus aj mínus. Zvážme ich teda spolu, racionálne a s dôrazom na účel, ktorý mu chceme prisúdiť. Po prvé. Kde budeme počítač najviac využívať: doma, v škole, v práci, má byť čo najviac s nami…? Netreba zrejme pridlhé úvahy, aby sme si odpovedali správne – sami vieme najlepšie, na čo nový počítač budeme potrebovať.


Rozhodnutie teda padlo, vieme, čo kúpime. Aké by však mali byť ďalšie kritériá pri oboch voľbách?

Notebook je flexibilný, ľahko sa prenáša, je skladný a pracovať s ním môžete aj počas rannej kávy vo vašom obľúbenom presse. Notebook ocení študent, „rozlietaný manažér", človek, ktorý je chvíľu tu a chvíľu tam. Je teda náchylný na rýchlejšie opotrebenie či menšie „úrazy". Stolový počítač (desktop) evokuje „pokojnejší životný štýl". Pracuje na jednom mieste, čaká vždy na pracovnom stole. Veľkou prednosťou je možnosť tzv. upgrade. Po pár rokoch si môžete od jeho tela nechať inštalovať výkonnejšie súčiastky, zväčšiť pamäť, vymeniť harddisk, prípadne kúpiť lepší, farbami žiariaci monitor. Ešte jeden moment. Ak porovnáme cenu a výkon, stolový počítač má navrch, keďže pri zhruba rovnakom výkone je rádovo lacnejší.

Zvedavosť mi nedá – notebook takýto prístup „staré za nové" neumožňuje?

V zásade to možné je, ale vzhľadom k menším rozmerom, kompaktnosti a technickej náročnosti takéhoto riešenia ide o finančne aj časovo náročnejšiu voľbu. V oboch prípadoch (upgrade) sa spoľahnite na odborníkov a vyškolených technikov. Spoločnosť DOMOSS TECHNIKA vám

rada podá pomocnú ruku. Viac ako 21 rokov skúseností a profesijne silné zázemie sú zárukou, že sa „staré za nové" podarí…


Notebook alebo stolový PC. Dve možnosti, jedna voľba… alebo?

Pravda je občas zložitejšia a tu je kdesi uprostred. Optimálnym a skutočne výhodným riešením by bolo mať notebook aj stolový počítač súčasne. Desktop sa skvele hodí na prácu doma, v kancelárii, má výhody pre začiatočníkov, ocenia ho deti a nezanedbateľná je výhoda upgrade. Notebook si ráno dáte do tašky či batohu, môžete s ním plnohodnotne pracovať v škole, na mítingu, dokonca v prírode alebo aj uprostred mesta.

Znie to lákavo, ale dva nie sú jeden a kupovať notebook spolu s desktopom je trochu drahý špás, nemyslíte?

Samozrejme, financie sú v tomto prípade kľúčové, ale spoločnosť DOMOSS TECHNIKA ponúka napríklad kúpu na splátky bez navýšenia, dovoz aj k vám domov, záručný a pozáručný servis so silným zázemím profesionálov, takže úvaha kúpiť si notebook aj desktop je odrazu oveľa atraktívnejšia. DOMOSS navyše predáva len značkový a vysoko kvalitný tovar, čo je ďalšie plus naviac.

Dobrý obchodník a pravý profesionál sa nezaprie…

Nedajte sa vyviesť z konceptu. Stačí, ak nás navštívite, prezradíte nám svoje predstavy a nároky a my vám garantujeme, že je možné nájsť skutočne výhodné a efektívne riešenie pre vašu prácu s počítačom doma alebo v teréne.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda