Evakuovali Tesco pre únik plynu

  • Spravodajstvo
  • 11. augusta 2011, 09:47
  • Autor:sita/HaZZ/red

TRNAVA – V stredu 10. augusta okolo šiestej popoludní evakuovali Tesco v Trnave pre únik plynu. Na mieste zasahovalo osem trnavských hasičov na dvoch vozidlách. Z priestorov obchodného reťazca museli odísť stovky zamestnancov a zákazníkov.

K úniku CO2 došlo približne o 17:47 hod., keď bol ohlásený hláškou EPS poplach v hypermarkete Tesco. V tom istom čase bol prijatý hovor na linku 112 a nahlásený únik CO2. Na miesto udalosti boli z hasičskej stanice v Trnave vyslaní štyria príslušníci HaZZ s technikou MB Atego. Príslušníci po príchode na miesto udalosti zahájili prieskum, zdroj úniku nebezpečných látok v ovzduší vykonali pomocou analyzátora plynov, uskutočnili prehliadku vnútorných priestorov hypermarketu, pričom boli nájdené a evakuované tri osoby okrem približne 300 osôb evakuovaných pomocou rozhlasu.

Únik CO2 bol potvrdený z chladiarenského zariadenia a v súčinnosti so zamestnancami Tesca zastavený. Veliteľ zásahu si vyžiadal výpomoc štyroch príslušníkov, ktorí po príchode na miesto udalosti vykonali prehľadávanie všetkých priestorov Tesca a galérie. Vyvetranie vnútorných priestorov Tesca bolo zabezpečené pretlakovým ventilátorom.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela