Vôňa stredoveku na Červenom Kameni

  • História
  • 10. augusta 2011, 15:36
  • Autor:Andrea Rebrová

ČERVENÝ KAMEŇ – Spanilé dámy, urodzení páni, trubadúri, prostá bedač, ale i udatní rytieri bojujúci o srdcia vznešených dám. Týchto všetkých ste mohli stretnúť uplynulý víkend na hrade Červený Kameň, kde sa uskutočnil prvý ročník Festivalu stredovekého života. Pre verejnosť toto jedinečné podujatie zorganizovala skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Múzeum Červený Kameň.

Návštevníci mohli nazrieť do každodenného života stredovekého človeka. Na vlastné oči tak uvideli bojové vystúpenia, veľkolepé bitky, rytierske turnaje či tance v podaní viacerých slovenských i zahraničných šermiarskych zoskupení. Na lúke pod hradom si svoje tábory rozložili lukostrelci, templári i remeselníci. Vôňa stredoveku sa šírila celým areálom z kuchyne, kde pripravovali šikovné dámy dobové jedlá. Čerešničkou na torte bola večerná ohňová šou v sobotu.

"Okúste" aj vy čarovnú vôňu stredoveku na Červenom Kameni. Pozrite si krátke video z nedele.
((myvideo:1))
((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela