Železničiari vymenia vlaky za rakety

  • Kultúra a spoločnosť
  • 9. augusta 2011, 14:05
  • Autor:Henrich Harcsa

PIEŠŤANY – Odborové združenie železničiarov v tomto týždni organizuje v Piešťanoch už 19. ročník Medzinárodných majstrovstiev sveta USIC v tenise. Železničiari zo 14-tich krajín sveta si zmerajú svoje sily v Tenisovom klube Kúpele Piešťany.

Delegácie zúčastnených krajín privítal na tlačovej besede počas primátorovej neprítomnosti zástupca Timotej Miština, ktorý nezabudol pripomenúť výnimočnosť tohto turnaju. „Máme šťastie. Turnaj pripadol práve na 80. výročie založenia tenisového klubu v Piešťanoch,“ prezradil. Pozvaným hosťom stručne predstavil históriu i súčasnosť mesta Piešťany. Najviac sa zaujímali o patróna kúpeľov Ľudovíta Wintera. Spestrením bola otázka Františka Záparníka, podpredsedu Odborového združenia železničiarov: „Ako sa sem dostal váš primátor až z Talianska?“
Ako spomienka na naše mesto boli delegáciám odovzdané pamätné medaile Ľ. Wintera.  Hostia tiež neprišli s prázdnymi rukami. Priniesli rôzne dary, medzi ktorými sa vynímal krištáľový model vlaku Pendolíno od českej delegácie a drevená píšťalka z Francúzska vydávajúca rovnaký zvuk ako legendárny vlak TGV. Aj keď bolo stretnutie tlmočené do angličtiny, francúzštinu bolo počuť takmer v rovnakom pomere. Keďže pre zástupcov z krajín ako Belgicko a Švajčiarsko je to úradný jazyk a vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová ho tiež ovláda na vysokej úrovni.
Majstrovstvá železničiarov sa organizujú každé štyri roky, vždy v inej členskej krajine. Tentoraz si svoje sily zmerajú železničiari zo 14 krajín v Piešťanoch od 7. do 13. augusta. Zastúpené sú štáty Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, India, Taliansko, Poľsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Švajčiarsko. Organizátormi podujatia sú Odborové združenie železničiarov a Železnice SR.

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika