Blog Petra Remiša: Ignorant

  • Blogy / Blogy
  • 9. augusta 2011, 11:09
  • Autor:

Som ignorant. Podľa niektorých ľudí dokonca nekultúrne hovädo.

Veľa času ušetrím napríklad tým, že ignorujem reklamné letáky, debaty s jehovistami, nechodím k astrológom, nenavštevujem kurzy Reiki a odmietam služby certifikovaných rómskych veštkýň.

Nechodím ani na Slop Fest a podobné „hudobné“ festivaly. Okrem duševného zdravia tým šetrím aj svoj sluch, čuch a imunitný systém. Trhám všetky pozvánky na odborárske mítingy, predvolebné agitky a domové schôdze.

Nekŕmim vtáčikov a nezabíjam čas s finančnými poradcami.

Ignorujem spolok priateľov žehu (nebudem sa predsa trápiť nad tým, čo bude s mojimi kosťami po smrti) a všetky ligy proti ľudským útrapám (od celiakie, reumy, až po koktavosť, rakovinu a celulitídu).

Nie som odolný, ale svoje členské príspevky radšej prepijem.

Celý Tichý oceán času ušetrím tým, že nikdy nedočítam maily typu: „Volám sa Panna Harlsden a pracujem pre Investment Bank v Londýne. Na mojom oddelení som našiel sumu pätnásť miliónov libier, ktoré patrili poľskému obchodníkovi…“

Áno, už tušíte čo nasleduje. Úbohý poľský obchodník sa medzitým utopil v Temži a nezanechal žiadnych dedičov. Štedrý pán Panna z Investment Bank sa chce teraz so mnou podeliť o tých 15 melónov.

Má smolu chlapec. Nie som len ignorant, ale aj strašne skromný. Nechcem ani cent.

Nech ich pekne pošle sirote Podhradských.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela