V Piešťanoch dnes nastúpi SR „18“ proti Rusom

  • Hokej / Šport
  • 8. augusta 2011, 13:21
  • Autor:Sita/red

PIEŠŤANY – Hokejová reprezentácia Slovenska do 18 rokov absolvuje na domácom ľade po MS druhý najkvalitnejšie obsadený turnaj na svete tejto vekovej kategórie. V Piešťanoch sa od pondelka 8. augusta bude hrať jedna zo skupín 15. ročníka Memoriálu Ivana Hlinku. Zverenci Ernesta Bokroša postupne nastúpia v základnej skupine od pondelka do stredy proti rovesníkom z Ruska, Fínska a USA (vždy od 17.30 h).

Ešte pred podujatím absolvovalo 28 nominovaných hráčov dvojdňové sústredenie, ktoré vyvrcholilo v sobotu 6. augusta prípravným zápasom proti rovesníkom Kanady. Slovenskí mladíci prehrali 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Následne tréner tímu SR "18" Ernest Bokroš zúžil nomináciu. "Družstvo opustili obrancovia Mendel a pre zranenie aj Predajnianský, ďalej trojica útočníkov Rzavský, Veliký a Hrehorčák. K dispozícii budeme mať troch brankárov, osem obrancov a dvanásť útočníkov," povedal E. Bokroš a dodal: "V sobotu sme sa stretli so zrejme najsilnejším tímom Memoriálu Ivana Hlinku, najväčším favoritom na celkové prvenstvo na podujatí, ktoré sa hrá vo dvoch krajinách. Veľmi si cením prístup mojich zverencov, ich nasadenie. Milo ma prekvapilo, ako dokázali reagovať na tvrdú hru. Nielenže ju prijali, ale aj rozdávali ´hity´. Navyše, čisto, bez náznakov zbytočných faulov. Pravda, Kanaďania boli v tomto smere vyspelejší, sú predsa len viac navyknutí na agresívnu hru. Pochvala patrí aj obom našim brankárom Romančíkovi a Sabolovi, ktorí dostali rovnakú príležitosť a veľmi dobrými výkonmi sa zaslúžili o prijateľný výsledok. Mohol byť ešte lepší, ak by sme využili tri prečíslenia dvoch na jedného a ďalšia dva protiútoky troch našich mladíkov proti dvojici Kanaďanov. Treba však priznať, že naše šance boli ojedinelé. O to väčšia škoda, že v koncovke nám chýbala efektivita. Aj na tom budeme postupne pracovať."

Výsledok sobotňajšieho prípravného hokejového zápasu v Piešťanoch:Slovensko "18" – Kanada "18" 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Káder SR "18" na Memoriál Ivana Hlinku v Piešťanoch (6. – 13. augusta):

Brankári: Patrik Romančík (HK 36 Skalica), Richard Sabol (P.H.K Prešov), Karel Němec (Třinec/ČR)

Obrancovia: Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad), Matúš Hraško (HKm Zvolen), Michal Valjent (MHK Dubnica), Tomáš Rusina (MHC Martin), Denis Šimek (HK Trnava), Martin Chrkavý (HC Topoľčany), Peter Šohajda (HK 36 Skalica), Patrik Luža (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: David Gríger, Andreas Štrauch (obaja HK ŠKP Poprad), Milan Kolena (MHC Martin), Marek Novák (HK Trnava), Matej Paulovič (HC Topoľčany), Tomáš Paleček (MsHK Žilina), Juraj Kucirko (HK Spišská Nová Ves), Ján Blaško, Marko Daňo (obaja Dukla Trenčín), Mário Lunter (HC 05 Banská Bystrica), Filip Mančák, Tomáš Parobok (obaja HKm Zvolen).


Už známy program Slovákov na Memoriáli Ivana Hlinku – skupina v Piešťanoch:

Pondelok 8. augusta (17.30 h): SLOVENSKO – Rusko
   
Utorok 9. augusta (17.30 h): SLOVENSKO – Fínsko
   
Streda 10. augusta (17.30 h): SLOVENSKO – USA

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota