V Hlohovci chcú postaviť novú bioplynovú stanicu

  • Spravodajstvo
  • 8. augusta 2011, 19:48
  • Autor:sita/red

HLOHOVEC – V Hlohovci zrejme vyrastie nová elektráreň na bioplyn. Bioplynovú stanicu plánuje postaviť spoločnosť PPMJ s.r.o. Investícia do výstavby novej bioplynovej stanice môže dosiahnuť až 4 milóny eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ročne by mala elektráreň vyrobiť zhruba osem tisíc megawatthodín elektrickej energie a tepla.

Bioplynovú stanicu s výkonom jeden megawatt chce investor začať stavať na mieste starej hlohoveckej tehelne koncom tohto roka. Nová bioplynka by mala začať vyrábať prostredníctvom spaľovania bioplynu elektrinu a teplo v lete budúceho roka. K výrobe bioplynu bude spoločnosť využívať suroviny poľnohospodárskej produkcie. Ročne by mala bioplynová stanica spracovať 18 tisíc ton kukuričnej siláže a trávnatej senáže. Investor predpokladá, že bude bioplynovú stanicu prevádzkovať po dobu asi 15 až 20 rokov.

Spoločnosť PPMJ vznikla podľa výpisu z Obchodné registra SR v roku 2006 pod názvom Pine Forest Catering. Firma je vlastnená dvoma fyzickými osobami. Vo svojom predmete podnikania má okrem iného aj pohostinskú činnosť či predaj vína, piva a destilátov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander