Piešťanská barla rozhodla o najlepších silákoch

  • Kultúra a spoločnosť
  • 8. augusta 2011, 08:50
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – K tradičným letným podujatiam v Piešťanoch už šesť rokov patrí stretnutie najlepších silákov. Aj tentoraz o víťazstvo zabojovali niekoľkí strongmani, a to z Čiech a Slovenska. Premiéru v našom meste mala súťaž tímov Česko-Slovenského pohára.

V rozhodujúcom súboji republík Slovákom pomohla disciplína „Piešťanská barla“. Jozefov Masaryk toto „kúpeľné závažie“ ťažké 15 kilogramov dokázal udržať neuveriteľné dve minúty.
Dva tímy silákov sa stretli minulú sobotu na Námestí slobody aby prítomným zvedavcom ukázali, čo zvládne trénované ľudské telo. Prvou disciplínou, ktorá hneď overila pripravenosť súťažiacich, bolo zdvíhanie klady ťažkej 110 kg. V časovom limite dve minúty sa pri nej postupne striedali jednotliví členovia oboch družstiev. Slovenské farby v Piešťanoch hájili Jaroslav Daňo, Marek Kmoško, Peter Kaszab a Jozef Masaryk. Českých silných  mužov zastupovali Honza Pluháček, Tomáš Vicherek, Jiří Janda, a Miroslav Brabenec.

Piešťanci hneď od počiatku výdatne povzbudzovali, a tak domáci borci ukázali silu v ich rukách a nad ich hlavy, klada vyskočila až 21-krát. Prvý bod si uchmatli Slováci pre seba.
Nasledovala ďalšia súťažná disciplína – prevracanie obrovskej pneumatiky na vzdialenosť tridsať metrov. Pri prevracaní sa museli vystriedať všetci štyria súťažiaci v tíme a dostať v čo najkratšom čase „gumeného obra“ do cieľa. Český siláci predviedli v tomto kole svoju rýchlosť a šikovnosť. Do cieľa sa dostali o viac ako šesť sekúnd skôr. Skóre sa teda vyrovnalo.

Ďalej sa nosili kufre, nie však tie dovolenkové, ale betónové – vážiace 120 kg. Každý zo súťažiacich musel tieto „závažia“ preniesť desať metrov a čo najrýchlejšie. Čechom sa v tomto bode programu nie veľmi darilo, a preto Slováci poskočili v pomyselnom skóre o ďalší bod vyššie.

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema