Skauti z Piešťan a ich tábor 2011

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 7. augusta 2011, 21:13
  • Autor:A. Juráková

PIEŠŤANY – V čase od 16. do 30. júla sa piešťanskí skauti vybrali zavŕšiť celoročnú aktivitu skautským táborom. Miesto konania bola lúka pri Novej Lehote – Doline.

Počas týchto dvoch týždňov sa v tábore vystriedalo asi 100 skautov vo veku od sedem do 30 rokov. Na návštevný deň však prišlo ešte veľa príbuzných, kamarátov či starších skautov, ktorí sa už aktívne do účasti na tábore nezapájajú. Organizácia takéhoto prázdninového dobrodružstva nie je veru jednoduchá. Starší skauti robia program, vybavujú všetko, čo okolo tábora treba a starajú sa o mladších a to všetko zadarmo. Ale určite to aj im prináša veľa do života, aj keď nie eurá. Napriek tomu zvládli tento tábor, pretože tento rok bol dosť náročný kvôli vyčíňaniu počasia. Skauti mali problémy s dažďom, skoro celý čas počas trvania tábora. Ale napriek všetkému tábor dopadol dobre a ani jeden skaut, ktorý sa čo i len na pár dní zúčastnil, tak skoro na tieto dva týždne nezabudne a snáď všetci budú spomínať len v dobrom aj napriek veľkému množstvu blata.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota