Siedmi výtvarníci na moste

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 5. augusta 2011, 10:00
  • Autor:(vd)/video: Anton Riha/ar

PIEŠŤANY – Kultúrne leto v Piešťanoch už niekoľko rokov obohacujú svojou tvorbou aj výtvarníci. Počas júlového úpeku sa na Kolonádovom moste zastavovali ľudia, aby si prezreli olejomaľby, fotografie i kresby siedmich náturistov, ktorých zastrešuje Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch. Privítali by ste viacej podobných akcií na Kolonádovom moste?

Jeho šéf Alojz Majerník nám o akcii povedal: „Svoje diela tu prezentujú Oskar Jakubis mladší, Mária Mitošinková, Vojto Haring, Anton Riha, Jozef Jánošík, Zuzka Szökeová a niekoľko obrazov je tu aj z mojej tvorby. Na budúci rok plánujeme túto prezentáciu vplenéri rozšíriť o nové práce i autorov. Ideovo ju zameriame na piešťanskú tematiku."

Pozorovali sme nielen Alojza Majerníka, ale aj jeho priateľa a kolegu
Antona Rihu, ktorý si na Kolonádový most priniesol aj kameru. Nasnímal poludňajšiu atmosféru. Ľudia prichádzali, obzerali obrazy, opreli sa o zábradlie a vypočuli si aj koncert bratislavskej country skupiny OuKeY, ktorá dotvárala atmosféru Výtvarného salónu až do popoludňajších hodín. „Pôvodne sme išli s vnúčatkami na zmrzlinu a kŕmiť čajky. Ale k tomu sme zadarmo dostali bonus – muziku a obrazy. Prijali by sme takéto oživenie každý deň, veď Kolonádový most je ako stvorený pre umelcov. Mohli by tu maľovať portréty ľudí, predávať rôzne umelecké výrobky, aj ich vyrábať. Veď remeslá teraz frčia," povedal nám starší Piešťanec, ktorý namiesto sobotného upratovania radšej vyvetral rodinku v meste.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
nedeľa, 26. marca 2023
Meniny má Emanuel, zajtra Alena