Kúpele majú pristávaciu plochu pre vrtuľníky

  • Spravodajstvo
  • 5. augusta 2011, 10:27
  • Autor:(jb)

PIEŠŤANY – Piešťanské kúpele sa pripojili k miestam, ktoré dostali zelenú pre pristávanie vrtuľníkov. Pristávacia plocha pre vrtuľníky záchrannej služby i súkromných osôb sa nachádza na konci Kúpeľného ostrova na golfovom ihrisku.

„Umožníme pristátie záchrannej službe ale i na súkromné účely," hovorí šéf strediska krízového riadenia a ochrany Slovenských liečebných kúpeľov Dušan Bugan. „Uľahčia záchranu napríklad topiacich sa vo Váhu alebo zranených v blízkosti ostrova, poslúžia na prepravu klientov v prípade ohrozenia života, ale umožnia aj pristávanie VIP klientov, využijeme ich na vyhliadkové lety a ďalšie aktivity spojené s letom helikoptéry “ dodáva D. Bugan.

Miesto, ktoré bolo určené ako pristávacia plocha, je časť cvičnej lúky (driving range) na golfovom ihrisku na konci Kúpeľného ostrova. Schváleniu plochy na pristávanie vrtuľníkov predchádzala  konzultácia s pracovníkmi  leteckého úradu SR, ktorý musel vybrané miesto posúdiť a schváliť.

Kúpele dobudovali k pristávacej ploche veterný rukáv, ukazujúci smer vetra a vyznačili ju v zmysle platnej legislatívy nevyhnutnej  pre možnosť pristávania.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich